Lool avati Grossi Toidukaubad kauplus

Loo avamine 3
Grossi Toidukaupade Loo kauplus asub täiesti uues kaasaegses hoones, mille ehitamisel arvestati nii funktsionaalsuse kui arhitektuurilise sobivusega.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluv jaekett Grossi Toidukaubad laienes taas – sedapuhku avati kauplus Tallinna külje all Loo alevikus aadressil Saha tee 9. AS OG Elektra omanik Oleg Grossi sõnul vaatas ta Loo alevikku juba ammu mõttega, et seal oleks ettevõte konkurentsivõimeline. Teade, et endine omanik on valmis Saha 9 kinnistut müüma, tuli ligemale kolm aastat tagasi.
„Kui kinnistu ära ostsime, oli seal Comarket sees. Nende leping lõppes eelmise aasta lõpupoole. Pärast seda olime otsuse ees – kas renoveerida vana maja või ehitada sama koha peale uus,“ rääkis Gross.

Ehitustööd
„Emotsionaalselt oli see raske otsus, kuna kinnistu oli küllaltki kallilt soetatud,“ märkis ettevõtja, lisades, et ratsionaalselt mõeldes oli see aga tänase kõrge konkurentsi juures üliõige valik. „Inimesel peab olema meeldiv kauplusesse siseneda. Varem olid seal väga kõrged trepid, neid enam pole, korvide ja kärudega pääseb sisse. On suur korralik parkla, heakorrastatud ümbrus. Kauplus on avar, valgusküllane ja kaasaegne,“ kirjeldas Gross.
Ta nentis, et üks uue ilusa hoone ehitamise otsust tegema kallutanud asjaolu oli ka see, et kaupluse esise väljaku renoveerimine toimus Jõelähtme valla poolse investeeringuna.
Kuigi valminud lahendus ei sündinud lihtsalt – peeti tuliseid vaidlusi ja arutelusid – on mõlema osapoole meelest lõpptulemus hästi õnnestunud. Jõelähtme vallavanem Andrus Umboja nentis, et arusaadavalt on ettevõtja huvi väiksemate kuludega saavutada optimaalne tulemus ning omavalitsuse huvi leida lahendused, mis sobiks olemasolevasse keskkonda pikkadeks aastateks. „Vallavalitsuse koostöö AS OG Elektraga nii poe projekteerimisel kui ka selle ehitamisel oli konstruktiivne. Usun, et nii ettevõtja kui ka omavalitsus, aga ka Loo aleviku elanikud, on tulemusega rahul,“ sõnas vallavanem.
Oleg Gross märkis, et kokkuvõttes tuli projekt hästi välja. „Täname Jõelähtme valda ja vallavanem Andrus Umboja asjaliku koostöö eest, mille tulemusena sündis nii arhitektuurselt kui ka funktsionaalselt väga hea lahendus,“ sõnas ettevõtja. Samas tõi ta ka välja, et tegu ei olnud odava lahendusega, kogu investeering – krundi soetamine, lammutamine ja uue ehitamine – jäi kahe ja poole miljoni euro kanti.
Gross märkis, et kaupluse ehitus võttis mitmel põhjusel ka üsna kaua aega, üheks neist oli keeruline konstruktsiooniline lahendus – ehituslikult oli väga keeruline ühe hoone teise küljest lammutamine, trasside lahutamine jne. „Vabandame veelkord kaupluse nii pikaaegse puudumise pärast,“ sõnas ettevõtja.

Suur sortiment
Andrus Umboja toonitas, et Grossi Toidukaubad kaupluse avamine oli üks oodatuim sündmus Loo aleviku elanikele 2017. aastal. „Seda näitas nii elanike igapäevane huvi ehituse valmimise käigu vastu kui ka elanike suur huvi poe avamisel.“
Esimese avatud oldud nädala jooksul on ka näha, et kauplus on tipptundidel ülekoormatud. „Jälgime seda ja kui ka edaspidi jääb koormus nii suureks, siis kaalume kassalettide lisamist,“ sõnas Gross.
Praegu on seal kolm kassat. Loo kauplus kuulub keti suuremate kaupluste hulka ning seal on väljas täissortiment. „Suur rõhuasetus on eestimaistel toodetel – värske liha ja poolfabrikaatide näol,“ tõstis omanik esile. Ta lisas, et korraliku kvaliteedi kõrval on eesmärgiks pakkuda ka soodsaid hindu. „Pakume kindlasti tarbijale seal parimaid hindu, mis on konkurentsivõimelised ka Tallinna linna kaupluste omadega.“
Gross märkis, et seda, kui hästi kliendid uue kaupluse vastu võtavad, näitab aeg ning kutsus ühtlasi üles tagasisidet andma. „Andke julgesti teada, mis teile ei meeldi ja mis võiks teisiti olla,“ julgustas omanik, lisades, et ettevõtte kontaktid leiab kodulehelt ja loomulikult võib mõtted ka kaupluse töötajatele edastada.
„Praegu soovime aga Jõelähtme valla elanikele ning kogule meie ostjaskonnale rahulikke jõule ja head vana aasta lõppu,“ lausus Oleg Gross lõpetuseks.

Hoone ees on suur parkla, ümbrus on korrastatud ning kauplus ise avar ja valgusküllane.
Kaupluse avamine oli Loo aleviku elanikele üks oodatuim sündmus.
Loo kaupluses on rõhuasetus eestimaistel toodetel.
Fotod: Henri Rump