Teetööd Rakveres jätkuvad

DSC_2014

Rakvere linnavalitsus panustab tänavu teetöödesse vähemalt miljon eurot, üheks prioriteediks on pikemat aega olnud tolmavatest kruusateedest vabanemine.

Liisi Kanna

Kevadilmade saabudes linnatänavatel alanud tööd vältavad kogu suve. Rakvere linnapea Mihkel Juhkami rääkis, et kuigi kesklinnas tehtavad tööd hakkavad enim silma, panustatakse palju ka linnasüdamest kaugemale jäävatesse tänavatesse. Tänavu on teetöödeks planeeritud vähemalt miljon eurot, lisavahendite tekkimisel rohkemgi.

Viimaste aastate üheks oluliseks eesmärgiks on olnud muuta linna tänavad tolmuvabaks, asfalteerides kruusakattega teed. Juhkami märkis, et selle aastaga saavadki tolmava kattega teed valdavalt tehtud. „Äsja allkirjastasime lepingu Tartu ja Kunderi tänavate vaheliste kruusakattega teede asfalteerimiseks. Need tööd peaks olema hiljemalt juuli teiseks nädalaks valmis.“

Ajastuse planeerimine

„Oleme viimastel aastatel lähtunud sellest, et teha kohe korralikult ja vähem auke lappida,“ sedastas Juhkami. Seejuures tuleb tööde ajastust klapitada nii, et hiljem näiteks trasside vedamise jaoks tänavaid taas üles ei peaks kaevama.

Näiteks on Juhkami sõnul juba pikemat aega olemas projektid Võidu tänaval Reaalgümnaasiumi ja Karja tänava vahelise lõigu, Karja tänaval Rägavere tee ja Vabaduse tänava vahelise lõigu ja Parkali tänava töödeks. Enne tuleb aga soojatrassid ära vedada. „Rakvere Soojus taotles selleks juba eelmisel aastal Euroopa abiraha ja tõenäoliselt selle ka saab. Tööde algus sõltub sellest, millal otsus langetatakse. Ideaalis saavad tööd neil tänavail tehtud see aasta, aga kui otsus venib, siis 2018.“

Ka Laada tänava remondi muudab keerukaks see, et erinevatel ettevõtetel on tarvis seal enne uue asfalti panemist mitmesugused tööd tehtud saada. Rakvere Vesi on nüüdseks vahetanud osaliselt torustiku, käimas on kõnniteedega seotud tegevused ning juunis peaks Rakvere Soojus seal omi töid teostama.

„Kui võidupüha paraad peetud, siis saame Laada tänaval, valgusfoori ja Tallinna tänava vahelisel lõigul asfalteerimist alustada. Veidi enne Ööjooksu peaks valmis olema,“ sedastas linnapea.

Suurürituste mõju

Juhkami selgitas, et tööde planeerimisel mängivadki olulist rolli suuremate ürituste toimumise ajad. Ta märkis, et kuna teetöödel võib takistusi ette tulla, on valmimise tähtajad planeeritud väikese varuga – nii, et nädal enne teatud sündmust oleks seda mõjutavatel tänavatel tööd lõpetatud.

Näiteks peaks praegu käimas olevad tööd Tallinna ja Kreutzwaldi tänaval, Virma pubist Raja poeni ulatuval lõigul lõppema linnapäevadeks. „Sel nädalal saab asfalteeritud, paari nädala pärast tehakse jooned peale,“ märkis Juhkami, lisades, et Virma pubist Võidu ja Tallinna tänava ringteeni jääv lõik tehakse korda peale Ööjooksu.

„Üritame sel aastal võimalikult ruttu töid teostada. Alternatiiviks oleks kõik suuremad teetööd peale Ööjooksu teha, aga siis läheks linn väga umbe,“ selgitas Juhkami.

Tulevikku vaadates rõhutas linnapea kõnniteede olulisust. „Renoveerimise teise ringi viletsa asfaltiga teedel proovime teha juba nii, et ühtlasi saaks rajatud ka kõnniteed.“

Teetööd Raja poest Virma pubini ulatuval lõigul lõppevad Rakvere linnapäevadeks. Foto: Liisi Kanna