Maaelufestivali päeval avatakse Sõmerul kodukohvikud

Nüüdseks juba traditsiooniks saanud Maaelufestival toimub tänavu 1. juunil Sõmeru keskusehoones ja selle ümbruses. Kuid külastajatel on põhjust ka veidi kaugemale jalutada, sest sedapuhku kuuluvad ürituse kavasse ka kodukohvikud.

Liisi Kanna

„Idee lisada kodukohvikud Maaelufestivali programmi tekkis seoses sooviga ilusat Sõmeru alevikku meie vallakeskuse ja konkreetselt Maaelufestivali külastajatele laiemalt tutvustada. Kodukohvikud ei asu küll festivalialast kaugel, kuid annavad siiski võimaluse tutvuda Sõmeru alevikus selliste tänavatega nagu Aia, Mesika ja Puiestee,“ selgitas Rakvere Vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Maia Simkin.

„Kui esimesel aastal enam-vähem hästi õnnestub, siis kindlasti annab see innustust ka järgmisel korral ja miks mitte tiheminigi sellist vahvat asja korraldada. Ikka on ju tore külla minna ja külalisi vastu võtta,“ sõnas Simkin, lisades, et usutavasti on järgmisel aastal juba ka palju rohkem kohvikupakkujaid.

Tänavu saab Sõmerul külastada kolme kodukohvikut. Aadressil Aia tänav 18a asuv kodukohvik kostitab külastajaid tšilli erimenüüga – valikus on chilli con carne tuleneelajatele, chilli con carne mahe, toorsuitsupeekoni-tšilli juustukeerud ja tšillisnäkid. Kuid pakutakse ka muid toite, nagu grill-liha ja kebabi ning mitmesuguseid magustoite.

Mesika Kodu Resto ootab suuremaid ja pisemaid külalisi aadressil Mesika 10. Restost leiavad väikesed omale mängunurga ja veel pisematele on ka söögitoolid. Toite pakutakse biolagunevatest nõudest, seega ollakse keskkonnasõbralikud.

Elisabethi Kohvik asub aiabutiigis Inglise Aed, aadressil Puiestee 6. See kodukohvik on mõeldud eelkõige aiahuvilistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Pakutakse inglisepäraseid küpsetisi ja inglise teed. Lisaks saab küsida aiandusalast konsultatsiooni ja ammutada ideid erinevate maade aiandusajakirjadest.

Tänavusest Maaelufestivalist üldiselt rääkides märkis Simkin, et kodukohvikute kõrval on ürituse kavas täiendusi veelgi. „Uue festivalikohana on avatud Sõmeru Noorte Loodus- ja Tehnikamaja, endine kuivatihoone, kus tegevusi pakuvad Rakvere valla noored,“ tõi ta esile.

Lisaks märkis keskkonnaspetsialist, et uue ettevõtmisena on väljas erinevate tegevuste-toodete tutvustajad, nagu Virumaa Ettevõtlike Naiste organisatsioon VEN, mitmed peokorraldajad, kes tegutsevad just ka maapiirkonnas jne.

Loomulikult ei puudu ürituselt traditsioonilised atraktsioonid, müügiplatsid ja kogu päeva vältav kultuuriprogramm. „Kultuurikava rikastavad Baltica festivali esinejad piiri tagant. Kust täpsemalt, jäägu festivalikülalistele üllatuseks, aga kinnitan, et särtsu saab olema küllaga,“ jättis Simkin õhku veidi põnevust.