Maailmameister Ott Tänak külastas Kadrina kooli

Paremalt Oleg Gross, Ott Tänak ja Georg Gross Kadrina Keskkooli saalis. Fotod: Liisi Kanna

Neljapäeva hommikul sai Kadrina Keskkoolile osaks eriline sündmus, millest ilmselt iga haridusasutus Eestis praegusel ajal unistab – õpilastele rääkisid rallist maailmameister Ott Tänak, Eesti meister Georg Gross ja ettevõtja Oleg Gross, kes on toetanud Tänakut tema teel tippu ka kõige keerulisematel aegadel. Senini pole maailmameister ühtegi sarnast koolikülastust teinud.

Kadrina Keskkool on aasta vältel rallispordis toimuvale suure põnevusega kaasa elanud ning just rallile oli tänavu pühendatud ka kooli iga-aastane suursündmus CADrina arvutijoonestusvõistlus. Kadrina koolipere elevus oli silmnähtav juba enne külaliste kohale jõudmist ning kõnelejaid kuulati suure tähelepanuga.

Vestlust juhtinud kooli direktor Arvo Pani alustas mõistagi küsimusega, kuidas kõik algas ning kuidas Ott Tänak nii kaugele jõudis. Maailmameister toonitas enesearendamise olulisust, vaimse tugevuse saavutamist ning kooli rolli laiema pildi ning loogilise mõtlemise saavutamisel. Jutuks tulid nii rallisõitjale vajalikud omadused ja tiimitöö kui ralli maailmameistrivõistluste tehniline pool. Korduvalt said võimaluse küsimusi esitada ka õpilased, ning kui muidu on tihtilugu küsimustevoorus saalis vaikus, siis sedapuhku tõusis käsi käe järel.

Liisi Kanna

Ott Tänak ja Georg Gross helikopteriga kooli staadionile maandumas.