Mida teha halva ilmaga?

Õues sajab vihma, puhub tugev ning külm tuul? Või hoopiski paistab akna tagant suur lumetorm? Kindlasti oled mõelnud, mis sellise ilmaga peale hakata. Oleme pannud kokku mõned soovitused erinevateks tegevusteks halva ilma korral. Leia siit meelelahutuslikke ideid kui ka praktilisi tegevusi, mida ette võtta.

Kutsu sõbrad külla ja mängi lauamänge

Õdus muusika, tuli praksub kaminas ja sinu parimad sõbrad on külas. Kas pole mitte tore? Otsi välja kõik lauamängud, mis on sul kodus olemas ja hakake mängima! Vali harivad lauamängud, mis annavad uusi teadmisi, kui soovite kogu seltskonnaga midagi uut õppida. Kui tuju on panna üksteise strateegilise mõtlemise oskused proovile, vali lauamängud, kus tuleb iga käiku põhjalikult läbi mõelda ja strateegilist mõtlemist kasutada. Laumängude valik on niivõrd lai, et sellest leiab midagi nii igale vanusele kui ka soovile. 

Lauamängud käivad käsikäes ka hea toidu ja jututeemadega. Paku mängimise kõrvale maitsvaid suupisteid ja teisi snäkke. Näiteks on sellisteks üritusteks ideaalne kodus valmistatud guacamole, tortilla chipsid ja erinevad juurviljad. Magusasõpradele valmista šokolaadiga popkorni või paku erinevaid puuvilju. Avastage üheskoos lauamängud, nende põnev maailm ja nautige head seltskonda!

Loe raamatuid ja täienda oma teadmisi

Halb ilm on ideaalne aeg, mil võtta käsile mõni hea raamat, mida oled pikalt juba soovinud lugeda, kuid lihtsalt ei ole selleks aega leidnud. Valmista endale tass teed, võtta mugav asend diivanil või tugitoolil ja sukeldu raamatute maailma. Niimoodi võib veeta tunde, kui mitte lausa päevi.

Lisaks raamatutele võid ette võtta ka erinevad veebikoolitused või muud õppematerjalid, millega täiendada oma teadmisi. Olgu selleks siis paremad teadmised inimestega suhtlemisest, psühholoogiast, loodusest või mõnest oma eriala valdkonnast. Iga minut ja tund, mille veedad oma teadmisi suurendades, on seda väärt!

Katseta uute retseptidega

Sul on mitmeid retsepte, mis ootavad tegemist? Nüüd on aeg need ette võtta. Käi kibekähku poes, osta vajalikud toiduained ja hakka pihta! Hea toiduga on kõige parem trotsida õues olevat halba ilma. 

Kui sul on palju aega, siis saad ette võtte just need retseptid, mis võtavad sinu tavapäevast liiga palju aega, olgu selleks siis kringli küpsetamine, pitsa valmistamine või hoopiski mõne põneva kalaroa valmistamine. Tegelikult pole see üldse oluline, peaasi, et saad nautida kokkamist! 

Võta ette suurpuhastus

Millal viimati koristasid oma garderoobi või köögikappe? Kui sa väga hästi ei mäleta, siis ehk on aeg seda teha. Võta oma garderoob ette ja sordi kõik riided, kotid, jalanõud ja aksessuaarid ära. Vaata, kas nende seas on asju, mida sa ei kanna ja võiksid anda kellelegi ära. Või ehk leiad hoopiski riideid, mida sa ei mäletanud, et sul on olemas ja saad nüüd neid uuesti kanda. 

Köögikappe puhastades on hea eemaldada kõik asjad, pesta kapid ja vaadata üles, kas toiduained, mis seal on, on ikka värsked. Samuti võta välja kõik paki põhjad ja planeeri järgmised toidukorrad nii, et saaksid need ära kasutada.