Mida reisiseljakoti valimise juures meeles pidada

Seljakotiga reisimine on mugav viis maailma avastamiseks ning uute elamuste saamiseks. Seljakotiga reisimine on turvaline moodus, andes vabaduse ja võimaluse liikuda operatiivselt ning kiiresti. Seljakotiga reisimise kasuks räägivad järgmised punktid:

 1. Mugavus

Seljakott on ülimalt mugav reisimisvahend, olles funktsionaalne ning võimaldades liikuda kiiresti ja mugavalt, tänu millele jääb rohkem vaba aega sihtkohaga tutvumiseks.

 • Rohkem ruumi

Seljakott on mahukas ja võimaldab asju kaasas kanda turvaliselt ja organiseeritult. Seljakotti saab paigutada kõik reisil vajaminev, sh riided, toiduained, elektroonikaseaded jne.

 • Taskukohane hind

Reisimine seljakotiga võimaldab säästa raha, kuna seljakott on üldiselt odavam kui reisikohver. Lisaks ei pea muretsema lisatasude eest, sest üldiselt on seljakott kergem kui kohver ja ka mõõtmed jäävad lubatud käsipagasi piiridesse.

 • Vabadus

Reisimine seljakotiga annab vabaduse liikuda, kuhu iganes soovitakse nii et asjad on alati kaasas. Reisil olles ei pea muretsema pagasihoiustamise pärast, vaid seljakoti saab igale poole mugavalt kaasa võtta, kui selleks peaks soovi ja vajadust olema.

 • Seljakotis reisimine on ökoloogiliselt jätkusuutlik

Seljakotiga reisimine on ökoloogiliselt jätkusuutlikum kui reisikohvriga reisimine. Lisaks on seljakotis asjad turvaliselt hoitud ning kergem on vältida nende purunemist reisil olles.

Kuidas valida seljakotti?

Reisimine võimaldab näha maailma, kogeda uusi kultuure ja luua kauneid mälestusi. Õige seljakoti valik aitab kaasa reisi õnnestumisele.

Seljakoti valimine sõltub reisi eesmärgist ja kestvusest. Lühema reisi puhul piisab väikesest seljakotist, millega on mugav ja operatiivne liikuda. Pikem reis eeldab rohkem asju, mida oleks vaja kaasa võtta, seega on siis vaja suuremat seljakotti.

Enne seljakoti soetamist tuleks teha nimekiri asjadest, mida reisile soovitakse kaasa võtta. See aitab selgusele jõuda, kui suurt seljakotti vaja on.

Järgmiseks tuleks otsusele jõuda, kas on vaja reisiseljakotti, mis on mahult suurem, või seljakotti, mis on mahult väiksem. Kui on valitud seljakoti suurus ja tüüp, tuleks mõelda seljakoti funktsionaalsuse peale – oluline on valida seljakott, mis on mugav, hõlpsasti juurdepääsetav ja veekindel. Samuti peaks seljakott olema varustatud taskutega, et hoida oma asju organiseeritult.

Reisiseljakottide plussid ja miinused

Plussid:

 1. Kerged: Reisiseljakotid on tavaliselt valmistatud kergetest materjalidest, mis on eriti oluline, kui seljakotti tuleb pikkadel vahemaadel kanda.
 2. Mahutavus: Reisiseljakotid on üldiselt piisavalt suured, et mahutada kõiki vajalikke asju, mida reisil võiks vaja minna.
 3. Mugavad: Reisiseljakotid on disainitud nii, et pikkadel vahemaadel oleks neid mugavad kanda.
 4. Turvalised: Reisiseljakotid on enamasti varustatud salajase rahakoti või turvataskuga, mis võimaldab oma asju turvaliselt hoida.

Miinused:

 1. Kallid: Reisiseljakotid võivad olla kallimad kui tavalised naiste seljakotid või meeste seljakotid.
 2. Liiga suur seljakott: Reisiseljakotid võivad olla liiga suured, et need ei sobi väiksematele inimestele või nende kottidega on raske liigelda.
 3. Keeruline pakkida: Reisiseljakotti võib olla keeruline pakkida eriti juhul, kui teil on vaja palju asju kaasa võtta.
 4. Ei sobi igaks otstarbeks: Reisiseljakotid ei pruugi sobida igaks otstarbeks, nagu näiteks sportimiseks või tööle minekuks.

Lisaks eelnevale tasub kaaluda, millistel reisidel plaanitakse seljakotti kasutada. Kui on plaanis lennata, tasub valida seljakott, mis vastab lennufirmade nõuetele ja mahub käsipagasina lennukisse. Kui on plaanis võtta ette matku või teha analoogsed füüsilisi tegevusi, siis tasuks valida seljakott, mis on disainitud spetsiaalselt selleks otstarbeks. Samuti tasub mõelda seljakoti kasutusmugavuse peale – kui palju on sahtleid, taskuid jms, et tagada kord ja organiseeritus terve reisi vältel ning kas on olemas ka sobivad taskud elektrooniliste seadmete tarvis. Kindlasti tähtsal kohal on ka välimus, et leida endale just sobiv stiilne seljakott.

Kokkuvõte

Reisiseljakott on suurepärane valik, kui on plaanis minna pikemale reisile. Küll aga igapäevaseks kasutamiseks võib reisiseljakott olla liiga suur ja kallis. Enne otsuse tegemist on oluline hoolikalt kaaluda oma vajadusi ja eelistusi ning valida seljakott vastavalt sellele, millisele reisile olete minemas.