Mihkel Tikerpalu – Uuevariku noorperemees mängib tegelikult nukkudega

KUULA PALUN, MAARJA KÜLA KONTSERT

Telesarjas “Õnne 13” Uuevariku Intsu mängiv Mihkel Tikerpalu on kihlatud ja naudib õnnelikku kooselu. Näitleja põhitöökohaks on sihtasutus NUKU.

Hillar Kohv

Mihkel Tikerpalu, kas teie suguvõsas peale teie ka veel näitlejaid on?

Sündisin 3. aprillil 1987. aastal ning olen pärit väikesest mereäärsest Viinistu külast. Suguvõsas näitlejaametit pidavaid (või pidanud) inimesi ei ole, aga on sugulasi, kes on teinud või teevad kaasa harrastusteatri truppides. Täditütar Eve Andre on rahvusooper Estonia balletisolist.

Kelleks unistasite saada lapsepõlves?

Spordikommentaatoriks – see on ehk värvikaim soov -, aga kindlasti tahtsin saada ka politseinikuks või tuletõrjujaks. Algklassis üht pisikest tulevikuplaanidest rääkivat loovtööd kirjutades esitasin soovi saada tubliks inimeseks.

Kuidas sattusite ülimenukasse sarja “Õnne 13”, kes kutsus ja millal?

Lavakunstikooli ajal, 2009. aasta kevadel, võttis minuga ühendust sarja rezhissöör Ain Prosa ning küsis, kas ma tahaksin mängida Uuevariku noorperemehe Intsu osa. Olin loomulikult nõus, sest on suur au mängida telesarjas, mis lapsepõlves oli üks minu lemmikuid ja iga laupäeva kindel osa.

Kus toimuvad “Õnne 13” võtted ning kui tihti võtetel käia tuleb?

Võtted toimuvad peamiselt Saku lähedal Esko talus, mis igapäevaselt tegelebki piimatoodete valmistamisega. Võtteid tehakse vastavalt sellele, kui tihedalt stsenarist Intsu ja Uuevariku talu pere tegemistele järge kirjutab.

Meenutage palun mõnda naljakat võtet või apsakat?

Kõige naljakamad võtted toimuvad tavaliselt Uuevariku talu laudas, sest seal peab pidevalt lehmadega võistlema, et minu, mitte nende, hääl lindile jääks.

Milliste näitlejatega on “Õnne 13” sarjas kõige mõnusam mängida?

Ei ole sellist vahet tundnud. Kõik, kellega seni olen kokku puutunud, on tugevad ja toetavad mängupartnerid ning mul on nendelt palju õppida.

Kes teile endale “Õnne 13” sarja tegelastest-näitlejatest meeldib?

„Õnne 13-s“ on palju põnevaid ja meeldivaid rollilahendusi. Kui kedagi välja tuua, siis ehk Luuasaare Ülu, sest ta on minu jaoks väga huvitava sisemaailmaga tegelane.

Kas vaatate ka ise sarja “Õnne 13”?

Kui satun olema õigel ajal teleka läheduses, siis vaatan kindlasti.

Kas “Õnne 13” võtted uueks hooajaks juba käivad ning kas Uuevariku perepoega Intsu näeb endiselt?

Esimesi uue hooaja osi on hakatud juba filmima. Mind pole veel võtetele kutsutud, aga eelmise hooaja lõppedes jäi palju otsi Uuevarikul lahtiseks, seega olen üsna kindel, et Intsu näeb endiselt laupäeva õhtuti teleekraanidel.

Kas Intsust saab ka naisemees?

Lootus on. Keegi sarja tegijatest eelmise hooaja viimasel võttel mainis: „Naine sai majja toodud, nüüd peab teda ju rohkem näitama hakkama!“ Kui Ülo Intsu uut pruuti jälle sõnnikusse ei lükka, siis võiks ju seekord asi õnnestuda.

Teie enda perekonnaseis ja lapsed?

Naudin väga õnnelikku kooselu, olen kihlatud. Lapsi pole.

Huvialad?

Tegelen spordiga – jooksen, mängin korvpalli, käin jõusaalis ja tunnen huvi ajaloo vastu.

Millised on teie tulevikuplaanid?

Erialased plaanid on seotud nukuteatriga – seal algab mul viies hooaeg. Olen kolm aastat õpetanud Tallinna Rahumäe Põhikooli lastele näitlemist – plaanin ka sellega jätkata. Alates sügisest tahan õpetamise käigus omandatud kogemustele lisada teoreetilist alust EMTA Lavakunstikooli magistriõppes teatripedagoogika suunal. Tegelen aktiivselt ka oma ürituskorraldusfirmaga Tikerberry – korraldan nii sünnipäevi, firmaüritusi kui pulmapidusid. Võin alustada ka täiesti tühja koha pealt, otsides koha, toitlustaja ja stiili.

Millistes teatritükkides ja telesaadetes teid lähiajal mängimas võib näha?

Augustis teen kaasa NUKU teatri suveprojektis „Kapten Granti lapsed“, mida mängitakse 9. – 31. augustini Lennusadamas Suure Tõllu peal ja ees. See on seikluslugu kogu perele ning minu kehastada on noore ja ulja kapteni John Mangles´i roll. Septembris tulevad NUKUs taas lavale väiksematele vaatajatele mõeldud nukuetendused „Nublu“, „Lugu kahest vereliblest“, „Rapuntsel“, „Munatopskid“ ning „Emma ja ajakivi ehk nukkude teater“. Oktoobri alguseks toon koos Helle Laasiga taas NUKU teatri lavalaudadele monoetenduse „Vepsa muinasjutud“.

Lemmiksaated telerist?

Spordiülekanded, uudistesaated.

Kes on teie arvates meie Eesti tõelised superstaarid?

Arvo Pärt ja Baruto.

Mida põnevat meenutaksite eelmisest aastast?

Eredaim ja põnevaim mälestus eelmisest aastast on langevarjuhüpe. Sain selle sõpradelt kingituseks ja arvestades minu kõrgusekartust oli see suur katsumus. Tegin hüppe ära, aga kas ma nüüd vähem kõrgust kardan… Ilmselt mitte! Aga sain teada, et olen ka taoliseks eneseületuseks võimeline.

Klišeevastus küsimusele oleks, et näitleja elu ongi põnev ja iga päev toob midagi põnevat, lahedat ja üllatavat, ja nii ongi! Et miski esile tõuseks peaks see olema midagi väga erilist ja ülimalt põnevat, nagu oli too langevarjuhüpe. Sellele midagi käesolevast aastast kõrvale panna ma ei oska.

Kas teil on midagi ka südamel, mida sooviksite ära öelda?

Tehke tööd ja armastage, küll näete ka vaeva!