Nädalavahetusel andsid tooni joobes sõidukijuhid

joodikjuhid1

Möödunud nädala lõpus oli paljudel inimestel palga- ja pensionipäev, kuid kahjuks suurendas see rõõmus sündmus märgatavalt ka nende inimeste hulka, kes sattusid pahuksisse politseiga. Lisaks avalikus kohas magavatele või lärmavatele kodanikele pidi politsei kõrvaldama liiklusest roolijoodikuid, kellest mõned ei jäänud siiski mitte politseile vahele, vaid jõudsid enne avarii teha.

Kodanikud aitasid roolijoodikute tabamisele kaasa

Rakvere politseijaoskonna patrullteenistuse vanema Margo Kuke sõnul tuli kodanikelt mitmeid teateid võimalike joobes juhtide või joobes juhi juba põhjustatud liiklusõnnetuse kohta. Näiteks anti reedel teada, et Kundas asuvas tanklas tagurdas veoautojuht teisele veoautole otsa. Kuna oli kahtlus, et juht on alkoholi tarvitanud, siis kutsus teataja politsei ja hoidis seni juhti kinni. Politsei tuvastas mehel joobe, mille alusel alustati kriminaalmenetlust.

Sarnane juhtum leidis aset ka Vinni vallas Arukülas, kus ühes talus pidutsenud seltskonnast lahkus mees ja hakkas autoga sõitma, kuid põrutas teisele autole otsa. Liiklusõnnetuse põhjustanud 66aastane alkoholi tarvitanud mees peeti kinni ja tema suhtes algatati kriminaalmenetlus.

Laupäeval pidas politsei Vinni vallas Rakvere-Rannapungerja teel kinni traktori, mille roolis oli 27aastane joobes juht. Veel teatas üks tähelepanelik liikleja võimalikust roolijoodikust Viitna kandis. Ta märkas, et auto sõidab vastassuunas, kuid siis pöördus Tallinna-Narva trassile ja liikus teadmata suunas edasi. Natuke hiljem märkas teataja, et auto seisab juba Aasperes alleel, juht autos magamas. Politsei tuvastas juhil kriminaaljoobe.

Margo Kukk ütles, et selliseid juhtumeid oli mitmeid, nädalavahetusel tabati kokku kaheksa roolijoodikut, kellest viiel tuvastati kriminaaljoove. „Tegemist oli raskes joobes autojuhtidega, kes ei adunud liikluses toimuvat. Kurb, et selliste juhtide süül võivad juhtuda liiklusõnnetused, kus kannatada saavad korralikud liiklejad. Kõigile inimestele üleskutse: kui märkate rooli istumas alkoholi tarvitanud inimest, tehke kõik selleks, et ta ei saaks sõitma minna. Kui see ei õnnestu, kutsuge kohe politsei,“ ütles Kukk.

Juhid lahkusid sündmuskohalt

Politsei tähelepanu äratas nädalavahetusel kaks juhtumit, kus sõiduautod olid teelt välja sõitnud. Reede hilisõhtul teatati, et Pada külast umbes kilomeeter Sonda poole on heinamaal kraavis sõiduauto. Ühtegi inimest kohal polnud, küll oli auto seest verine, seega oli alust arvata, et keegi võis viga saada. Ka oli kannatanul kiire sündmuskohalt lahkumisega, sest paljud isiklikud esemed olid autosse jäetud. Politseinikel ei õnnestunud autoomanikuga ühendust saada ja seega võtsid nad autos olnud esemed hoiule. Kellelegi liiklusõnnetuse käigus kahju ei tekitatud ja menetlust ei alustatud.

Laupäeval teatati liiklusõnnetusest Tapa vallas, kus sõiduauto Volvo juht ei tulnud toime auto juhtimisega ja sõitis teelt välja jõkke. Auto süttis põlema. Sõiduauto juht lahkus enne politsei saabumist sündmuskohalt. Hiljem võttis ta küll politseiga ühendust ja tunnistas juhtunut, kuid kõik täpsemad asjaolud selguvad siiski menetluse käigus.

Käesoleval aastal 8. septembri seisuga on politsei tabanud 278 joobes juhti, kellest 143 suhtes algatati väärteomenetlus ja 135 suhtes kriminaalmenetlus.

 

Kuulutaja

 

Foto: politsei