Nädalavahetusel vallutasid teatri vastuvõtulised

vastuvõtt 1

Kui 24. veebruaril jälgis suur osa eestlastest telerist president Kersti Kaljulaidi vastuvõttu, siis eelnevatel päevadel toimusid pidulikud koosviibimised ka paljudes Eesti omavalitsustes. Rakveres peeti vastuvõtte lausa kahel päeval järjest – mõlemal õhtul oli ligi 400 inimest mahutav teatrisaal rahvast täis.

22. veebruaril võõrustasid külalisi Rakvere linnapea Marko Torm ja linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami. Õhtu algas kontsert-aktusega, kus esmalt pidas meer kõne, milles kutsus inimesi üles positiivsusele.

Seejärel anti üle Rakvere linna Kroonmärgid. Tänavu pälvisid tunnustuse HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere, Rakvere Eragümnaasiumi direktor ja ettevõtja Anne Nõgu, OÜ Liliina juht ja Rakvere Võrkpalliklubi treener Mehis Täpp ning Rajaotsa Muusikakooli juht Toomas Rannu. Aktusel astusid üles Solare kammerkoor ja koorstuudio ning Tarvanpää tantsijad.

Pidulistele mängis tantsuks Lauri Liiv Swing Band, nautida sai ilutulestikku ning õhtu lõpetas rokkansambel Elephants From Neptune.

23. veebruaril koguneti teatrimajja Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Einar Vallbaumi ja tegevjuhi Sven Hõbemägi vastuvõtule, mille juhatas sisse samuti kontsert-aktus.

Omavalitsusliidu juhatuse esimehe ettevõtlusele keskenduvale ning poliitikute suhtes kriitilisele sõnavõtule järgne maakonna teenetemärkide jagamine. Kuldse vapimärgiga tunnustati Riho Hütti, Sven Neudorfi ja Tõnu Palju, hõbedase vapimärgiga Andrejs Spridzānsi. Seejärel esitasid Üllar Saaremäe ja Jaan Sööt ühiskava, kus põimusid luule ja muusika.

Peoõhtul pakkusid meelelahutust ansamblid Vennad Priksid ja Fantaasia ning Märt Agu tantsukollektiiv.

 

Liisi Kanna

 

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu vastuvõtt.

Foto: VIROL / Meelis Meilbaum