Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistluse võitsid virukad

Möödunud laupäeval peeti Ebaveres Naiskodukaitse välitoitlustuse erialavõistlust. Viru ringkonna naised läksid võistlusele lootuses kaitsta kaheksandat kohta, koju tuldi hoopiski võiduga.

Viru ringkonna naiskond koosseisus Eha Valdna, Ehte Mumm ja Katrin Roots pidasid erialavõistluse ülesandeid vahvateks. Katrin Roots rääkis, et esmaabi kontrollpunkti ülesanne oli kõige raskem. Ehte Mummi meelest oli see aga parim. Kalapüüki pidasid kõik kolm naist ülesandeks, mis õnnestus. „Tunnetus oli hea – see sobis kuidagi,“ lausus Mumm.

Katelokis vutimuna keetmine oli samuti põnev ülesanne, mis meeldis kõigile. „Välikokad ei tee tavaliselt nii väikestes kogustes süüa,“ nentis välikoka kursuse lõpetanud Katrin Roots.

Erialavõistlus koosnes kahest osast: välikatlas toidu valmistamisest ning patrullvõistlusega sarnasest harjutusest, kus naiskonnad liikusid etteantud aja jooksul punktist punkti, lahendades välitoitlustuse teoreetilisi ülesandeid.

Võidunaiskond kogus 162,5 punkti. Teise koha saavutas 148,5 punktiga Tartu I ja kolmandaks tuli Tallinna ringkonna naiskond, kes kogus 143,5 punkti. Võistlusel osales kaksteist võistkonda.

Kuulutaja

Esikolmiku autasustamine. Foto: Kristel Kitsing