Nukuteatri Auna tänava teatrimaja on hästi käima läinud

tea nukuAunas Foto

Nukuteatri tuntud asukohas Laia ja Nunne tänava nurgal käivad praegu laiendustööd. Kuna teater ei saanud hooaega vahele jätta, leiti uus ajutine kodu Pelgulinnas.

 

Tõnu Lilleorg

 

Tegemist on nõukogudeaegse hoonega, kus tegutseb ka paar riigiasutust ja mis asub Kristiine kaubanduskeskusest paari kilomeetri kaugusel. „Teine korrus, kus teatrisaalid asuvad, seisis varem tühjana,“ selgitas Nukuteatri kommunikatsioonijuht Hannele Känd.

Et kohandada teatrile kaks saali, millest suurem on 153kohaline black box, tuli teha ulatuslikke ehitustöid, ka mõned väiksemate ruumide vaheseinad tuli maha võtta. Tulemus, mida nüüd iga teatrikülastaja võib näha, on saanud igati kena: majas leidub hubasust, erksaid värve ja mugavust. Olemas on nii avar garderoob kui kohvik.

Känd ütles, et publik on Auna teatrimaja hästi vastu võtnud, külastajate seas on nii varasemaid kui uusi käijaid. „Kõige toredam on kohata neid inimesi, kes elavad Auna teatrimaja läheduses. Paljud neist on võtnud nõuks meil, naabritel, sel hooajal võimalikult palju etendusi vaatamas käia,“ rääkis Känd. Üks lapsevanem kiitis, et küll on hea lapsed praktiliselt üle õue saata ja teada, et järgmised paar tundi on nad turvalises ja elamusrikkas keskkonnas.

Head suhted on tekkinud naabruskonna lasteasutuste ja koolidega, mille lastel on tee teatrisse juba selge.

Praegu on alanud aga kibekiire jõuluaeg, kus vähem kui kuu ajaga antakse lausa 128 etendust. Kokku näeb viit erinevat lavastust kolmes etenduspaigas, lisaks Auna teatrimajale ka äsja avatud Kultuurikatlas ning NUKU muuseumis, mis asub Laial tänaval. Kel veel pileteid varutud pole, tasub uurida mängukava teatri kodulehelt. Samuti leiab kodulehelt täpsed juhised, kuidas Auna tänavale saab. Laia tänava hoone koos uue suure saaliga avatakse uuesti järgmise aasta sügisel.

Äsja lõppenud etendust käisid vaatamas lähikonna koolilapsed. Foto: Tõnu Lilleorg