OG Elektra firmapidu oli tänuväljendus töötajatele

Üle 3000 inimese pidutses läinud laupäeval Rakvere Spordikeskuses – toimus uusaastapidu ja tänuüritus, kuhu olid kutsutud OG Elektra töötajad koos kaaslastega ning ettevõtte koostööpartnerid.

OG Elektra omanik Oleg Gross avaldas oma tervituskõnes lugupidamist kohaletulnuile. „Te kõik olete oma panuse andnud meie ettevõtte arengusse, kes suuremal, kes väiksemal määral,“ kõneles Gross. „Ma olen juba ammu oma ea poolest pensioniealine, kuid ikkagi on täna olukord, et olen laval. Suur rõõm on sellises eas – ma võiks juba kuus aastat pensionil olla – olla aktiivselt tegevuses.“

Ta ütles ka naljatades: „Oleme oma ettevõttes kokku leppinud, et kui rohkem teen lolle tegusid kui tarku tegusid, siis nad patsutavad mulle õlale ja paluvad lavalt maha astuda.“

Ettevõtja pani kõigile südamele, et katsutaks elada võimalikult kaua aktiivset elu. „Sest see annab teile hea emotsiooni ja tuleb ka tervisele kasuks,“ lausus Gross oma sõnavõtus.

Luksus spordikeskuses

Sarnaseid firmapidusid Rakvere Spordikeskuses on ettevõte korraldanud ka aastatel 2018–2020, pandeemia tõttu tekkis aga paus. Kui esimestel aastatel lisas pidulikkust ilutulestik, siis viimastel aastatel on asendatud see lasersõuga. „Saluudi oleme ära lõpetanud nii kära-müra, lemmikloomade häirimise kui looduse reostamise mõttes. Mitut tuhandet inimest korraga saalist välja saada ning hiljem sisse saada on samuti keeruline – kahel aastal seda tegime ja see oli viga,“ märkis Oleg Gross.

Kui spordikeskuse peasaal muudeti peosaaliks, siis luksuslik VIP-ala sõna otseses mõttes ehitati kergejõustikumaneeži – üheks õhtuks paigaldati isegi parkett ja lühtrid, rääkimata kohale toodud mööblist. „Panime suure rõhu seekord hankijatega läbirääkimiste tegemisele vabas õhkkonnas, seetõttu olid ka ostujuhid ja nende assistendid VIP-pääsmetega. Inimestel, kes muidu suhtlevad meili ja telefoni teel, oli kasulik rohkem tuttavaks saada,“ kommenteeris Oleg Gross.

Fotod: Raigo Mõlder

Muusikud igale maitsele

Esinema oli tellitud tantsumuusika staarid Ottawan, Haddaway ning Kate Ryan, Eestist olid kutsutud ansamblid Shanon ja 5Miinust ning HUNT.

„Lääne ansamblitest ei tahtnud me praeguseid tippe võtta, esiteks maksab see meeletut raha ja teiseks on hetkehitiga ansamblitel vaid paar lugu. Ottawani lugusid „Hands up“ ja „D.I.S.C.O.“ teavad aga kõik. Need on 80ndatest. Mina oleks tahtnud isegi veel vanemaid ansambleid, aga kahjuks neid enam ei ole ja nad ei suuda häält teha, aeg on teinud omad korrektuurid. Mõte oli, et bändid läheks ajas tagasi – inimestel on noorepõlvest mälestusi,“ rääkis Gross muusikute valikust.

Peo kohta on saanud ettevõtja palju positiivset tagasisidet ning ta jäi ka ise väga rahule. „Olen sageli kriitiline, aga seekord ei ole midagi öelda, kõik oli vägev,“ märkis Gross ja kiitis eraldi tegevjuht Raigo Mõlderit organiseerimise poole pealt.

„See pidu oli mõeldud oma inimestele tänuks. Oluline, et inimesed seda nautisid. Nii mõnigi võib öelda, et antagu parem 150 eurot preemiat – saan aru, et eelarve on kõigil pingeline ja raha oleks kõigil juurde vaja. Aga emotsioon, mis peost saadakse, jääb meelde. Inimestel on sellist asja vaja, eriti keerulisel ajal,“ arutles Gross, kes sai kaupluste töötajatelt palju südamlikku tagasisidet.

Peojärgne vaba päev tsehhides

Road valmisid ettevõtte oma tsehhides ja töökodades, suure saali publikule varuti lahjemaid alkohoolseid jooke rohkem kui kulutada jõuti. Pidu kestis hommikul kella kolmeni ning bussid viisid inimesed nende kodulinnadesse tagasi. Kauplused avati järgmisel päeval hiljem, et töötajad jõuaksid välja puhata. „Kaupluste kollektiivid ise tegid ettepanekud, mis kell nad sooviksid laupäeval kaupluse sulgeda, et peole jõuda ning millal järgmisel päeval avada,“ täpsustas Gross.

Esmaspäeval oli kaubavalik Grossi Toidukaupades kesisem, sest pühapäeval tootmispäeva ei tehtud, vaid pidulised said rahulikult end välja puhata. „Öö läbi üleval olnud töötajad ei oleks olnud suutelised korralikult oma tooteid valmistama. See oli meil teadlik otsus. Väga vabandame klientide ees, et esmaspäeval kõiki kaupu ei jagunud, minunigi jõudis etteheiteid. Kus metsa raiutakse, seal laastud lendavad,“ kommenteeris ettevõtja.

Oleg Grossi pereettevõtetes kokku on 1746 töötajat, neist kauplustes 1530.

Kuulutaja