Pange õlad kokku – annetage ukrainlastele talve üle elamiseks generaatoreid!

Tublid tegijad Lääne-Virumaalt: (vasakul taga) Ivar Viisu Muru Motoklubi MTÜst, Tarvas Invest OÜst Sten Eric Nirgi, (vasakult ees) Janis Sirelmets Plaaž OÜst ning OG Elektra juht Oleg Gross. Fotod: Liisi Kanna

Äsja ilmus Virumaa Teatajas ettevõtja Oleg Grossi üleskutse annetada ukrainlastele generaatoreid ning muud tarvilikku talve üle elamiseks. Kuulutaja soovib omalt poolt algatusele hoogu juurde anda ning sellekohast infot veelkord esile tõsta.

Liisi Kanna

Põhirõhk on praegu seatud generaatoritele, neile lisaks on väga oodatud gaasi soojapuhurid, väiksematest asjadest ka akupangad. AS OG Elektra omanik Oleg Gross on võtnud ise vahendaja rolli ning abisaadetised kogutakse ettevõtte lattu. Omalt poolt on praeguseks valmis pandud viis generaatorit, lisandunud on teiste tublide ettevõtete ühispanusena kolm generaatorit ning kaks gaasi soojuskiirgurit.

„Üleskutse on jätkuvalt jõus!“ kinnitas Oleg Gross. „Seoses energiataristu pommitamisega, mis Ukrainas toimub, on seal tohutu energia kriis. Neil on vaja eelkõige elektrigeneraatoreid, muidugi sooje riideid ja kõike muud ka. Aga praegu oleme võtnud enim käsile elektrigeneraatorite kogumise ukrainlaste abistamiseks,“ selgitas ettevõtja.

Eriti oodatud on generaatorid alates kuue megavatisest võimsusest, aga võivad ka väiksemad olla. Sobivad nii diisli kui bensiiniga töötavad seadmed. Annetada võib ka kasutatud generaatoreid, kui need on töökorras, eriti arvestades, et poest polegi praegusel ajal alati generaatorit võtta.

Gross kinnitas, et saadetise õigesse sihtpunkti jõudmises saab täiesti kindel olla. Kontaktisiku Sergei Krivenkoga on pikaaegne koostöökogemus – annetuste kohale jõudmisest on tehtud videod, üleandmisaktid.

Oleg Gross kutsub inimesi ja ettevõtteid koonduma ning Ukrainat sõjas toetama. „Inimesed, ärge väsige sellest sõjast ära. See ei ole ukrainlaste sõda. See on tegelikult ka meie sõda. Kõik, mis on raha eest saadud, on odav. Peame jätkuvalt neid toetama!“ lausus ettevõtja emotsionaalselt.

„Ega kellelgi ei aja taskust raha välja. See on suhtumise küsimus!“ rõhutas Gross, lisades, et paraku kipuvad toetajateks olema ikka ühed ja samad tegijad ning paljud vaatavad kõrvale.

„Igaüks saab ju abistada jõudumööda. Kes suudab näiteks akupanga osta, on juba suuresti abiks,“ sõnas ta, lisades, et hea võimalus oleks ka mitme inimese peale jõud kokku võtta ning ühiselt annetus teha, jagades summa kamba peale ära.

Praeguseks on AS OG Elektra kõrval generaatorite ja soojuskiirgurite soetamisele õla alla pannud Tarvas Invest OÜ, Värvikuningas OÜ, Tevatol OÜ, Muru Motoklubi MTÜ, WeekendShoes, Väätsa Agro OÜ, Pae Farmer OÜ, Plaaž OÜ.

Kes soovib oma panuse anda, siis kontaktisik on OG Elektra tegevjuht Raigo Mõlder, tel +372 505 2966.

Algus on tehtud ning esimesed generaatorid ja soojuskiirgurid on OG Elektra laos teele saatmist ootamas.