Öine suursündmus üllatab uuendustega

Laupäeval toimub Rakveres järjekorras juba üheksas ööjooks, mille algus- ja lõpp-punkt asuvad seekord linnastaadionil.

Liisi Kanna

Viking Line Eesti Ööjooksu peasekretär Riina Ignatov rääkis, et suurimaks muudatuseks on tänavu jooksu uus trajektoor. „Me oleme alati mõelnud, et igal aastal võiks värskendust olla. Muidugi mõneti on põhjuseks ka see, et linn ehitab. Pikk tänav on kinni – muidu kulges rada ju Pikalt tänavalt läbi. Pidime tegema jooksuraja ümber, ühtlasi kolisime ka stardi ja finiši võistluskeskusega ühte kohta,“ selgitas Ignatov.

Ööjooksule on oodata ligi 8000 osalejat. „Registreerida saab ka võistluspäeval. Praeguse prognoosi järgi on 7500 osavõtjat, aga olenevalt ilmast võib see number muutuda,“ rääkis peasekretär, lisades, et kuna kohtade arv igale distantsile on piiratud, siis tasuks ka lastejooksudele varem ära registreerida, et pettumust vältida.

Sel korral on võimalus lisaks rajaäärele spordisündmust jälgida tribüünidelt. „Ootame pealtvaatajaid ka tribüünidele. Juhul kui peaks sadama, siis need on varjuga kaetud,“ julgustas korraldaja igal juhul üritust kaema minna.

„Me tahame ju, et rahvas tuleks kaasa elama. Ja sel korral jagama pealtvaatajatele kingitusi ning meeneid – meil on jooksuööl auhindade sadu,“ tõi peasekretär välja veel ühe uuenduse.

Sporditurg asub tänavu spordihoone parklas, kus on üleval näiteks Sportlandi suur telk ning asub MyHitsi lava. Ametliku toitlustajana on väljas Sushi Tiger. Lapsi ootab lasteala, näomaalingud jne. „Toimetamist ja tegevust jagub kõigile,“ kinnitas Ignatov.

Ka rajaääres pakutakse kõvasti lõbustust. „Rajal on 28 meelelahutuspunkti – seega rohkem kui kunagi varem,“ rõõmustas korraldaja. Näiteks astuvad üles Rakvere ja Kunda linnaorkester, Tapa puhkpilliorkester ning Virumaa poistekoor. Sisse seatakse erinevate teemadega diskopunktid, näha saab line-tantsu ja kuulda trummareid, esindatud on Rakvere linnus jne.

„Me teeme seda rakverelaste ja läänevirukate jaoks ning loodame, et nad naudivad üritust,“ sõnas Ignatov lõpetuseks.

Allikas: MTÜ Rakvere Maraton

Ööjooks muudab 17. augustil Rakveres liikluskorraldust

Lisaks liikumisrõõmule ja tuhandetele linna külalistele, toob ööjooks endaga kaasa ka ajutisi ebamugavusi. Seda eeskätt mootorsõidukitega liikujatele.

Korraldaja annab teada, et 17. augustil on liiklus kesklinnas osaliselt suletud alates kella 8-st (Kastani puiesteel F. G. Adoffi ja Silla tänava vaheline lõik). Tehnika paigaldamisega seoses toimuvad mitmed ümbersuunamised alates kella 12-st (AQVA Spordikeskus – Vee tn, Karja ja Võidu ristmik, J. Kunderi tänaval Nurme ja Timuti tänava vaheline lõik).

Kogu jooksurada on suletud mootorsõidukite liiklusele alates kella 21-st kuni ööjooksu lõpuni kell 00.30. Lisaks palub korraldusmeeskond mitte parkida 17. augustil Kastani, Laia ja Laada tänavale. Parkides sõiduki nimetatud tänavatele, riskivad autoomanikud sellega, et viga võivad saada sõiduk või osalejad, kes suures inimhulgas joostes ei pruugi näha takistusi teel.

Korraldajad paluvad vabandust kõigilt rakverlastelt, kui sündmus ebamugavusi valmistab – kõik piirangud on osalejate tervise hoidmiseks ja linlaste vara kaitsmiseks. Loodetakse rakverlaste mõistvale suhtumisele ja kutsutakse üles võimalusel sel päeval autoga liikumist piirama või sootuks vältima.