Rakveres avatakse Soolikaoja avastusrada

Täna kell 12 toimub Rakveres Soolikaoja avastusraja avamisüritus. Kõik Rakvere linna inimesed ja teised huvilised saavad mobiiltelefoni abil orienteeruda ja uut matkarada avastada.

Sündmuse avavad Rakvere linna ja Keskkonnaministeeriumi LIFE IP CleanEST projekti esindajad. Enne matka pakutakse kehakinnituseks suppi ja pirukaid. Matkale suundudes ületavad osalejad pidulikult Soolikaoja avastusraja nimega tituleeritud „stardijoone“.

„Rakvere Soolikaoja vahva avastusrada on valmis saanud. Raja läbimine on jõukohane igale linlasele, nii noorele, kui eakale. Eriti sobib rada peredele, sest seal saab proovile panna nii nutiseadmete kasutamise oskust kui ka teadmisi Rakvere looduskeskkonna ja linna läbiva Soolikaoja kohta,“ rääkis Rakvere abilinnapea Andres Jaadla.

Jaadla nentis, et linn on viimastel aastatel Soolikaoja ja selle tiikide ning seal paiknevate liikide tervise ja elurikkusega põhjalikult tegelenud ning valminud on mitu lähteuuringut. „Life IP CleanEST projekti raames läbi viidud uuringud aitavad tutvustada linnlastele sealset elurikkust ja on linnale aluseks tegevuste elluviimisel raja pikendamiseks,“ tõi abilinnapea välja plaani avastusrada edasi arendada.

Praegune avastusrada on  ühe kilomeetri ja 200 meetri pikkune ning selle läbimiseks kulub orienteeruvalt pool tundi. Rada algab Silla tänavalt Süstatiigi juurest ja kulgeb ülesvoolu.

Tänasele tasuta üritusel on oodatud kõik huvilised, kuid rangelt tuleb arvestada 2+2 reeglit. Soovituslik on ka kanda maski.

Liisi Kanna

Foto: lifecleanest.ee / Taavi Bergmann