Parima talutoidu konkurss tuleb muudatustega

Foto: Rene Riisalu

Üheksandat korda toimuv parima talutoidu konkurss algas taas – kõiki talunikke ja väiketootjaid oodatakse enda tooteid võistlustele registreerima. Tänavune konkurss toob kaasa ka olulise muudatuse, alates sellest aastast ei saa esitada tooteid, mis on varem võitnud sellel konkursil mis tahes tiitli.

„Parima talutoidu konkurss on suurepärane võimalus talunikele oma toodete esiletõstmiseks ja tuntuse suurendamiseks. Selle aasta hindamiskomisjon erineb eelnevatest ja pakub talunikele head võimalust oma toodetega veelgi rohkem silma paista. Parima talutoidu valimisega tunnustame Eesti talunikke ja nende toodangut, motiveerides neid tegelema tootearendusega, et pakkuda tarbijatele põnevamaid ja maitsvamaid tooteid,“ kommenteeris Eestimaa Talupidajate Keskliidu projektijuht Gelis Pihelgas.

Parima talutoidu väljaselgitamiseks hindab professionaalne žürii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane, tootearendust ja turundusideid. Hindamiskomisjoni esimehe Rain Kuldjärve sõnul on eesmärk tunnustada ja esile tõsta parimaid talutooteid, mis pakuvad Eesti tarbijatele kvaliteetset ja maitsvat toiduelamust. „Ootame huviga tänavusi kandidaate,“ julgustas Kuldjärv.

„Parima Talutoidu valimise konkurss annab osalejale väga väärtusliku turundusvõimaluse. Talunikel on võimalus tutvustada oma tooteid valdkonna ekspertidele, jaemüüjatele ja olla paremini nähtaval, see annab omakorda kaasa suurema müügikasvu ja hea tagasiside,“ sõnas Gelis Pihelgas.

„Eesti toidutootjad on väga tublid uute ja ülimaitsvate toodete loomisel, aga turundustegevusteks napib tihti nii aega, raha kui oskuseid. Seega nägime meie antud konkursis võimalust oma ägedaid tooteid laiemale üldsusele tutvustada,“ jagas oma kogemust eelmise aasta parima maiuse ja parima lisandiga tituleeritud Meemeistrite esindaja Kristi Terep.

Oma tooteid saab konkursile esitada kuni 1. juulini. Kategooriad on järgmised: parim lihatoode, parim kalatoode, parim maius, parim juust, parim piimatoode, parim alkoholivaba jook, parim alkoholiga jook, parim pagaritoode, parim lisand ja parim tervisetoode. Rohkem infot tingimuste kohta ning registreerimisvormi leiab aadressilt taluliit.ee.

Kuulutaja