Peaminister tänas Tapal teenivaid liitlaste väeüksusi

Esmaspäeval väisas peaminister Jüri Ratas Tapal NATO lahingugrupis teenivaid Ühendkuningriigi ja Taani väeüksusi.

Ratas tunnustas võitlejaid nende panuse eest Eesti julgeoleku kindlustamisse ja professionaalsuse eest COVID-19 kriisi ajal aasta esimeses pooles. „Eesti jaoks on liitlaste kohalolek Balti regioonis äärmiselt oluline. See aasta on olnud erakordne ka siin viibivatele liitlastele. Rõõmustav, et pandeemial ei lastud valmisolekut ja väljaõppeplaane oluliselt mõjutada,” kinnitas Ratas.

Peaminister märkis, et väljaõppe parandamisele aitab kindlasti kaasa äsja avatud lähivõitluse harjutuskeskus, mis on ka märk NATO lahingugrupi ja Eesti kaitseväe heast koostööst. Ratas lisas, et Eesti panustab kindlasti ka omalt poolt harjutustingimuste täiendamiseks Tapa sõjaväelinnakus.

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem ütles, et liitlassõduritele on Eestis pakutavad väljaõppevõimalused meeltmööda. „Nad on saanud teistsuguses keskkonnas välja õppida, Eesti tingimused ja keskkond on neile heas mõttes erinev ja sellega on nad rahul,“ ütles kindralmajor Herem.

Peaminister andis külaskäigu ajal Taani ja Ühendkuningriigi väeüksuste esindajatele üle tänumündid.

Eestis paikneva NATO lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, kelle panuseks on 800 kaitseväelast kuninglikust füsiljeede rügemendist, tankid Challenger 2 ning lahingumasinad Warrior. Lisaks teenivad tänavu lahingugrupis umbes 200 Taani kaitseväelast Vidar kompaniist. Ühendkuningriigi rotatsioon kestab septembri lõpuni ja taanlaste oma 2020. aasta lõpuni.

Kuulutaja

Peaminister Jüri Ratas ning kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem (vasakul) kohtumisel Tapal. Foto: rms Roland Kalviste / Eesti Kaitsevägi