Praktiline ja kokkupandav aiamööbel, mida saab kaasa tarida

Aiad on üha enam muutunud meie kodu täienduseks. Aedade kasutamine on muutunud olulisemaks kui kunagi varem. See on koht, kus nädalavahetustel perega lõõgastuda; vaikne ja rahulik koht, et pääseda igapäevaelu pingetest; mängukoht lastele; või lausa väliköök. Aiad peavad kõigi teie vajaduste rahuldamiseks kõvasti vaeva nägema ning selles mängib olulist rolli õige aiamööbel.

Praktiline ilmastikukindlast materjalist aiamööbel on hädavajalik, et igapäevaselt ilusate ilmadega oma aias aega veeta ja end mugavalt tunda. Ruumisäästlik, mitmeotstarbeline või muul viisil innovaatiline ja praktiline aiamööbel aitab teil optimaalselt veeta aega maja ümber.

Pole tähtis, kui suur või väike on teie koduaed, vaid mõne lihtsa puudutusega saate luua rahuliku oaasi, milles soovite kogu oma aja veeta. Kui soovite vaheldust ning ruumi kokku hoida, siis on ideaalne lahendus kokkuklapitav aiamööbel, mille saate  peale kasutamist eest ära tõsta.

Kaup24 aiamööbli valikuga saate tutvuda siin.

Aiamööbli komplekt

Mööblikomplekt on äärmiselt praktiline valik, saate ühes koos laua ja kaks või enam tooli. Enamasti plastikust, puidust või metallist komplektid on lihtsasti kokkupandavad ja ülimugavad transportimiseks. Komplekti saab kiiresti kuurist välja tuua, kui teile on külla tulemas suurem hulk külalisi ning hiljem saate need kergesti jälle eest ära tõsta. Lauast ja kahest toolist koosnev kokkuklapitav komplekt sobib hästi ka väiksemate alade jaoks, näiteks rõdule. Kuna neid saab hõlpsasti kokku panna ja eest ära pakkida, siis lisaks ruumi juurde tekitamisele, tagavad need ka mugavuse karmide ilmastiku olude korral, mil saate kogu komplekti kiiresti kokku panna ja hoiuruumi ära viia.

Kokkupandavad lauad

Kokkupandav laud võib olla ideaalne lahendus ruumipuudusele. Või võib-olla ei kavatse te aias kogu aeg lauda kasutada ning selle avamine ja kokkupanemine on parim viis oma aia või terrassi selge ja korras hoidmiseks. Võib-olla tahate, et teie kokkupandav laud oleks kaasaskantav, nii et saate selle igal päeval oma meelepärasesse kohta paigutada.

Saate laua hõlpsasti kokku klappida, kui soovite hommikul kohvi aias istudes nautida või terve perega ilusa ilmaga õues lõunat süüa või õhtul grillida. Peale neid tegevusi on mugav laud kohe kokku panna ja eest ära tõsta. Nii saate muretult muru niita või muude aiatöödega tegeleda ilma, et aiamööbel ees oleks ja teid segaks.

Olenemata põhjusest, miks endale kokkuklapitav laud valida, võivad need lauad olla väga kasulikud: hõlpsasti kasutatavad, kaasaskantavad ja kohandatavad. On mitmeid erinevaid disainilahendusi, mis on sobivad paljudesse ruumidesse, sealhulgas rõdudele, talveaedadesse või terrassile.

Toolid

Kokkupandavad toolid on üks varasemaid istmemööbleid maailmas. Kokkuklapitavate toolide hulgas on mitmeid eristiile, millest üheks on kaasaskantavad toolid. Need on sisuliselt kerged toolid, mis on mõeldud kaasas kandmiseks igale poole. Nende disain on tavaline, kuid funktsionaalne ning kere on kokkupandav, nii et toolid virnastuvad korralikku hunnikusse, hõivamata palju ruumi. Need on väga kasulikud välitingimustes kasutamiseks, näiteks telkimiseks ja piknikuks. Ideaalne ka aiapeoks, grillimiseks või oma puhkeruumis ajaveetmiseks. Kuna need toolid on kerged, on need tavaliselt valmistatud metallist või puidust.

Peamised omadused, mida tuleks kokkupandavate toolide valimisel arvestada:

  • Mugavus. Selleks, et saaksite tooli otstarvet ära kasutada, peaks tool olema kindlasti mugav. Selles mängib suurt rolli tooli materjal. Kui iste pole puidust või metallist, vaid näiteks nahast, veenduge, et see kiiresti ei kuluks ning teid kaua teenida saaks.
  • Esteetika. Mööbel jääb aias silma igale külalisele. See on teie aia reklaamnägu. Teie kokkupandav tool peaks segunema kogu maja ja aia ümbruse, sisekujunduse ja õhkkonnaga. Turvaline valik on võtta toolid, mille toonid sulanduvad ülejäänuga ning mõjuvad kameeleoni sarnaselt.
  • Kerge kaal ja kaasaskantavus. Kokkupandavad toolid on nende kahe funktsiooni tõttu populaarsed. Veebipoest sobivat valides jälgige kindlasti toodete kaalu, et nende ühest kohast teise tõstmine hiljem teie jaoks liiga koormavaks ei muutuks. Arvestage, et toole tuleb kindlasti palju ümber tõsta, sest päike ei ole terve päev ühe koha peal. Kui soovite istuda varjus või just päikese käes, siis peate ka toole koos päikese liikumisega ümber tõstma.
  • Lihtne virnastamine. Kokkupanduna ja üksteise otsa ladudes peaksid need toolid hästi virnastuma, et nad hoiuruumis liigselt ruumi ei võtaks.

Päevitustoolid

Päevitustooli ostmisel on üks olulisemaid omadusi kaasaskantavus. Saate selle lisaks koduaiale võtta kaasa ka randa minnes. Sõltuvalt asukohast võib jalutuskäik koos päevitustooliga ideaalsesse asukohta olla lühike või pikk. Seega peaksite päevitustooli valimisel arvestama kahe asjaoluga:

Kaal: kui te ei soovi midagi ebameeldivalt rasket kaasas kanda, siis valige endale kergemast materjalist päevitustool.

Kandmine: Teine tegur on see, kuidas tooli kantakse. Tüüpilised toolid on mahukad ja neid pole lihtne kätte võtta. Isegi matkatoolid võivad kandmisel vajada rohkem kui ühte kätt. Kui soovite oma tooli hõlpsasti kanda, proovige leida kinnitatud rihmadega päevitustool. See jätab teil käed vabaks ning saate ühe jalutuskäiguga kanda peale tooli ka midagi muud, sest kes istub mõnusasse päevitustooli ning ei võtta lisaks kaasa raamatut või jahutavat jooki?

Sobiva päevitustooli saate endale valida siit.

Vali oma aeda sobiv välimööbel, millel on mugav istuda ja mida saab ka vajaduse korral hõlpsasti teise asukohta tõsta. Sobiv aiamööbel muudab külaliste võõrustamise suvisel perioodil mõnusaks ning ka endal on tore aias kohvi või söömaaega perekeskis nautida.