Puuvillane voodipesu – valimine ja hooldamine

Umbes kolmandiku oma ööpäevast veedame voodis ja see on aeg, mis on meie päeva jaoks kõige olulisem. Magades puhkame end välja ja valmistume järgmiseks päevaks. Selleks, et sinu uni oleks suurepärane, tuleb järgida palju erinevaid tegureid, nii seda, mida enne magamaminekut teed või ka sööd kuni selleni välja, milline on sinu madrats, padi ja voodipesu. Meie räägime sulle lähemalt sellest, kuidas valida paljude südameid võitnud puuvillane voodipesu ja mida teha selleks, et see püsiks pikka aega kvaliteetne.

Puuvillane voodipesu – kuidas valida see õige?

Puuvill on looduslik materjal ja üks enamlevinud kangaid, mida kasutakse voodipesu valmistamisel. Puuvillane voodipesu on väga hea variant sinu koju tänu heale kvaliteedile, pehmusele kui ka hingavusele. Heaks valikuks on ka naturaalsest siidist voodipesu, aga selle hind on väga kõrge ja jääb paljudele kättesaamatuks. Seevastu puuvillane voodipesu on suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega, tagades mugavuse kogu ööks. Selleks, et valida sobiv puuvillane voodipesu tuleb arvestada nii kasutatud puuvilla kanga kvaliteediga, muude materjalidega, millega on seda segatud ja voodipesu suurusega.

100% puuvillane voodipesu on väga hea valik, samuti võid leida ka tooteid, mis on valmistatud kas orgaanilisest või Oeko-Tex märgisega puuvillast. Sõltuvalt sellest, milliseid materjale eelistad, saad ka teha valiku, kas soetada puuvillane voodipesu orgaanilisest, Oeko-Tex sertifikaadiga või mitte. 

Enne voodipesu soetamist uuri lähemalt, millest on see õigupoolest valmistatud. Õige puuvillane voodipesu on selline, mis on valmistatud 100% puuvillast või siis sellele ligilähedase osakaaluga. Tihti kasutatakse lisaks puuvillale ka teisi materjale, et tagada parem elastsust, vastupidavus või hoida tootmishinda madalamana. Seetõttu tutvu alati kanga koostisega ja vali toode, mis vastab sinu soovidele ja hinnaklassile.

Kolmandaks, tea enda voodipesu mõõte. Voodipesu võid leida mitmetes erinevates mõõtudes ja selleks, et see päriselt ka istuks sinu tekile, padjale kui ka madratsile, pead teadma mõõte. Kui sinu tekid ja padjad on standardmõõtudes, siis valimine ei tekita suuri probleeme, aga kui see ei ole, siis võib olla keeruline leida puuvillane voodipesu, mis päriselt ka sobib. Uuri nii komplektide kui ka üksikute toodete mõõtmeid ja vali välja puuvillane voodipesu õiges mõõdus! Kaup24 ja Hansapost pakuvad suures valikus erinevaid voodipesusid – uuri lähemalt ja telli mugavalt kodust lahkumata!

Puuvillane voodipesu püsib kaua kaunina õigete hooldusvõtetega

Kui sa oled soetanud endale uue ja mugava voodipesu, on aeg mõelda ka sellele, kuidas selle eest hoolitseda. Tegelikult pole see midagi keerulist, sest toodetel on alati kirjas soovitused, kuidas seda hooldada. Selle jaoks tuleb sul teada, mida tingmärgid tähendavad ja neid igal korral järgida, kui voodipesu pesed. Nii lihtne see ongi! Voodipesu tuleb vahetada ja pesta umbes üks kord nädalas, et tagada alati puhas voodikeskkond. Pea seda meeles ja järgi tootja juhiseid, kuidas voodipesu eest hoolitseda!