RahaFoorum premeerib head nõuandjat 821,94eurose stipendiumiga

rahafoorum

Finantsportaal RahaFoorum.ee annab välja 821,94eurose stipendiumi ettevõttele või inimesele, kelle hea finantsnõu on aidanud kaasa mõne inimese rahalistest raskustest ülesaamisele.

Harro Puusild

Stipendiumi saamiseks tuleb nõuandja kandidaadiks esitada. Kandidaati esitades tuleb rääkida lugu tema tegudest ja nõuannetest ning tulemustest, kuidas need on kedagi rahaliselt positiivselt mõjutanud. Sobivaks kandidaadiks võib olla näiteks ema või isa, kes on head finantskäitumist õpetanud, samuti õpetaja, mõni finantsblogija või näiteks ka hea sõber.

Ainsaks RahaFoorumi stipendiumi saamise tingimuseks on see, et kandidaadi esitaja tegi hea nõu tulemusel oma elus midagi, mis tema finantsilist olukorda või käitumist paremaks muutis. Nüüd on võimalus seda inimest premeerida ja ta stipendiumi kandidaadiks esitada!

“Loodan, et selline tunnustamine ja see väike rahaline toetus on ühest küljest motivatsiooniks, et aina rohkem inimesi hakkavad teisi aitama ja motiveerima finantshariduse teekonnal,“ ütles RahaFoorumi omanik ja finantsspetsialist Taavi Pertman. „Teisest küljest aga võiks selline avalik tunnustamine muuta investeerimist ja sellest rääkimist vähem tabuteemaks ning panna abi saanud inimesed rohkem väärtustama seda, mida neile mõni eeskuju, õpetaja, koolitaja, autor või ajakirjanik on andnud.”

Pertmani sõnul oli algselt plaan eraldada stipendiumiks mõni protsent tema investeerimise e-raamatu müügituludest, kuid otsustas siiski objektiivsema kriteeriumi kasuks. “Nõnda tuli see 2014. aasta keskmine ühe kuu netopalk, mis ei sisalda teise sambaga liitumist,” ütles Pertman.

RahaFoorumi omanik ütles, et stipendiumi saajale raha kasutamise osas piiranguid ei tehta, kuid ideaalis võiks raha eeskujulikult kulutada oma finantsolukorra parandamiseks. “Näiteks võlgade maksmiseks, mustade päevade fondiks või investeerimiseks. Aga mingit piirangut ma selles osas siiski seadnud ei ole. Kui ikka on raske tööga üks puhkusereis ära teenitud, siis see on võitja iseenda otsustada,” lausus Pertman.

Täpsemalt saab stipendiumi kohta lugeda ja kandidaate esitada aadressil http://rahafoorum.ee/stipendium kuni 14. septembri südaööni. Stipendiumi saaja valitakse välja zhürii ja publiku hääletuse tulemusel.

Zhürii hääletus algab hiljemalt 1. oktoobril ja publiku hääletus kestab 1. oktoobrist kuni 14. novembrini. Stipendiumi saaja väljakuulutamine ja stipendiumi üleandmine toimub 14. novembril.

RahaFoorumi omanik ja finantsspetailist Taavi Pertman. Foto: erakogu