Rakvere adventkogudus saab 110-aastaseks

Rakvere adventkoguduse hoone Pikal tänaval. Ajalooliselt ehitati see aastal 1898 tütarlaste erakoolimajaks, mille 1936 ostis kogudus ja ehitas ümber kirikuks. Foto: Katrin Uuspõld

Rakvere adventkogudus tähistab sel laupäeval, 3. septembril oma 110. aastapäeva,  millest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Kell 11 on piibliteemaline arutelu nagu adventkogudustes tavaks ning kell 16 toimub pidulik aastapäeva jumalateenistus. Jutlustama on kutsutud Rakveres sündinud-kasvanud ja 1980-ndatel ka kogudusevanema ametit pidanud Rein Kalmus. Kalmus on ühtlasi ka õppinud kirikumuusik ning saadab kontsert-jumalateenistusel klaveril laulja Airi Allveed.

Et pool sajandit tagasi tegutses Rakvere adventkoguduses tegus mandoliiniorkester, saavad huvilised ajaloohõngulisi instrumente proovida mängida. Samuti on võimalus teha jalutuskäik Rakveres – külastada kaardi abil kohti, kus adventkoguduse liikmed on eelmise sajandi eri kümnenditel laupäeviti ühiselt jalutamas käinud.

„Aastapäeva motoks on Moosese sõnad Joosuale: Ole vahva ja tugev! Joosua sai selle sõnumi sõjaolukorras, kui Iisrael oli sisenemas Kaananimaale. Ka meie elame praegu mõneti sarnases, mis nõuab vaimutugevust ja sõduritel füüsilist valmisolekut,“ märkis Rakvere adventkoguduse pastor Toivo Kaasik.

Katrin Uuspõld