Rakvere kesklinnas põles maja

tulekahju

Möödunud neljapäeva õhtul kella 17.45 paiku said päästjad väljakutse Rakverre südalinna Koidula tänavale, kus lahtise leegiga põles kahekorruseline puidust mahajäetud hoone. Maja seisis juba aastaid tühjana ning seal armastasid kolamas käia poisikesed ja napsulembesed kodanikud.

Elumajade vahel suure leegiga põlev hoone meelitas kohale hulgaliselt pealtvaatajaid. Need, kes õue ei viitsinud minna, võisid päästjate toimetamisi jälgida lausa koduaknast. Lisaks tuletõrjujatele kutsuti kohale ka politseinikud, kelle ülesandeks oli liiklust reguleerida, kuna päästemasinad ja laiali veetud tuletõrjevoolikud tekitasid autojuhtides segaduse.

Tulekahju lokaliseeriti kella 19ks ja likvideeriti täielikult kella 20 paiku. Põlengus kannatada keegi ei saanud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine.

Pealinnas on tühjalt seisvate majade sarisüütamised üsna levinud ning päästjatele on sellised väljakutsed saanud rutiinseteks. Ka Rakveres on olnud sarnaste käekirjadega süttimisi, mis annavad põhjust kahtlustada kellegi pahatahtlikkust.

Mari Mölder

Tühjana seisev maja sattus tuleroaks. Foto: Mari Mölder