Teenistuskoer tabas sissetungija

MRkrimikoer

Esmaspäeva varahommikul üritasid Jõhvis kaks kurjategijat lahti muukida korteriakent, et minna vargile. Kahtlast tegevust kuulis aga korteris olnud teenistuskoer, kes hiljem jälge ajades leidis majade vahelt redutava sissetungija.

12. mail kella 4 ajal märkas Jõhvis Rahu tänaval korteris elanud piirivalve koerajuht oma teenistuskoera Quasy (pildil) rahutut olekut. Selgus, et ühe toa akna taga tegutsesid sõrgkangiga kaks meest, kes üritasid tuppa pääseda.

Piirivalvur päästis läbi akna teenistuskoera valla, et viimane mehed kinni peaks. Ühel õnnestus jooksu panna ja ka teine pääses koera haardest. Mööda jälgi minnes tabas koer ühe jooksu pistnud meestest eramajade vahel varjust. Samal ajal jõudis kohale politseipatrull, kes viis ta politseijaoskonda. 31-aastase mehe dokumentide kontrollimise ajal selgus, et ta oli need koos jopega kortermaja taha jätnud. Teise mehe asukoht on välja selgitamisel.

Koerajuht ütles, et oma vara kaitseks peavad kõik ise maksimaalselt panustama, ja tunnistas, et ilmselt ahvatles vargaid akna alla jäetud jalgratas. Ta lisas, et esimese korruse elanikud peavad eriti hoolsad olema ja ööseks või kodust lahkudest oma aknad ära varjama, et võõras ei saaks tuppa piiluda.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi ütles, et juhtum on hea näide kiirest tegutsemisest, mis viib õigusrikkuja tabamiseni. „Samas tuleb alati hinnata sündmuse kulgu ja selle ohtlikkust teie tervisele. Esimesel võimalusel tuleb juhtumist politseile teada anda,“ lausus Püvi.