Üliohtlik kihutamine päädis kahe katkise politseiautoga

tagaajamine

Pühapäeva hilisõhtul kaikus Rakvere linn politseisireenidest. Lennuvälja linnaosas sõitis liiklushuligaan politsei eest ära, tekitades väga ohtlikke liiklusolukordi. Õnneks lõppes tagaajamine inimohvriteta, kuid kahjustada said kaks politseiautot.

Kaius Mölder

Politsei- ja Piirivalveameti pressiesindaja Olja Kivistik selgitas, et kella 23 paiku andsid politseinikud Rakveres Jaama tänaval peatumismärguande sõiduauto Volvo juhile. Juht eiras käsku ja hakkas mööda Nortsu teed linnast välja sõitma. Põhjakeskuse juurest keeras aga tagasi linna ning võttis suuna Lennuki tänavale.

Juht sõitis, laveerides suurte majade vahel ja keerates rohtukasvanud põlluteele, üritades sedasi politseid maha raputada. See aga tulemust ei andnud, sest asfaltteele jõudes ootas põgenejat ees teine politseiauto. Külgepidi kokkupõrge oli vältimatu, kuid ka see ei takistanud juhti sõitu jätkamast taas Lennuki suunas. Seal tegi mees lõpuks valearvestuse ja sõitis ummikteele.

Kohapeal keeldus sõidukijuht alkomeetrisse puhumast, mistõttu selgub joove ekspertiisi käigus. Liiklushuligaan on politseile varasemast tuttav – tal puudub juhtimisõigus ja ta on korduvalt loata sõiduga vahele jäänud. Politsei alustas juhi suhtes menetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb sõiduki süstemaatilist juhtimist juhtimisõiguseta isiku poolt.

Eest ära sõitmine oli üliohtlik, sest toimus osaliselt linnatänavatel, kus juht lõikas ringteed ja kaldus vastassuunavööndisse. Õnneks oli tegemist kõige vaiksema ajaga ja keegi viga ei saanud. Paraku oli tagaajamise hinnaks kaks kahjustatud politseiautot: ühel sai kriimustusi külg, teisel kahjustusi esiosa. Viga sai ka põgeneja enda auto.

Rakvere politseijaoskonna juht Indrek Link ütles, et vaadates tekkinud liiklusohtlikke olukordi, võime vaid õnne tänada, et keegi kannatada ei saanud. „Sõiduki juhtimine joobes ja juhtimisõiguseta on äärmiselt taunimisväärne. Sellise tegevusega ei sea sõidukijuht ohtu mitte ainult iseennast, vaid ka kõiki kaasliiklejaid. Meie jaoks on väga oluline, et inimesed takistaksid purjus inimest rooli taha minemast või juhul, kui takistada ei õnnestu, teavitaksid kohe politseid,“ lisas Link.

Lisaks selgus hiljem, et sõidukijuhil oli turvavöö kinnitatud selja tagant. See jättis eemalt mulje, et on kinnitatud, kuid oma kaitsefunktsiooni ei täitnud. Politsei tuletab meelde, et turvavöö kinnitamine ei ole vajalik mitte kellegi teise kui sõidukijuhi ja kaasreisijate turvalisuse tagamise huvides.

Eelmisel aastal toimus Lääne-Virumaal viis hukkunuga liiklusõnnetust. Neist kolmel juhul olid kannatanuks sõidukijuhid, kellest ükski ei kasutanud turvavööd.

Tagaajamise käigus sai kaks politseiautot viga. Foto: PPA