Rakvere koalitsioon lagunes

Rakvere linnavolikogu istungil avaldati 11 poolthäälega umbusaldust linnapea Marko Tormile. Juba on käimas läbirääkimised uue võimuliidu moodustamiseks.

Liisi Kanna

Möödunud kuul algatati Rakvere linnapea Marko Tormi umbusaldamine seoses probleemidega Moonaküla tänavate renoveerimise asjaajamises. Kolmapäeval peetud linnavolikogu istungil andis linnapea ametist vabastamise poolt hääle 11 volinikku. Kuni uue linnajuhi valimiseni määrati linnapea kohuseid täitma Triin Varek.

Umbusaldamist toetasid: Siret Kotka-Repinski ja Valeri Vaselenko Keskerakonnast, valimisliidus Rakvere Heaks kandideerinud ning hiljuti Keskerakonna fraktsiooniga liitunud Andres Jaadla ja Allan Jaakus, Velvo Väli ja Kelly Konetski-Ramul SDE-st, Anti Poolamets ja Marti Kuusik EKRE-st, Isamaa esindajad Kert Karus ja Olev Puldre ning sõltumatu volikogu liige Roman Kusma.

Mihkel Juhkami ja Sven Hõbemägi Isamaast hääletusel ei osalenud ning Marko Pomerants puudus. Kohal ei viibinud ka keskerakondlast Liidia Bobkovat.

Keskerakonna fraktsiooni juhi Siret Kotka-Repinski sõnul jõuti umbusaldamiseni linnapea juhtimisstiili tõttu ning tegemist on usalduskriisiga. „Ka koalitsioonipartnerid, Keskerakond ja osa Isamaast, umbusaldasid linnapead, mis tähendab, et see koalitsioon on lõppenud. Uued koalitsiooni läbirääkimised juba käivad ja ma arvan, et varsti võib kuulda esimesi arenguid. Kindlasti on see on laiapõhjalisem koalitsioon,“ kommenteeris Kotka-Repinski, lisades, et keskerakonna linnapeakandidaat on Triin Varek.

Marko Torm nentis, et hääletustulemus üllatusena ei tulnud. „Oli teada, et on 50-50 võimalus. Mina kedagi mõjutamas vahepeal ei ole käinud, oleme teinud oma tööd ja lasknud volikogu liikmetel toimetada oma südametunnistuse järgi,“ sõnas endine linnapea.

„Olen tänulik selle eest, et mul on olnud võimalus rakverelasi teenida ja olla Rakvere linnapea. Ma olen endast koos oma meeskonnaga andnud kõik. Kindlasti saaks palju asju teha paremini, aga vähemalt meil ei ole selles mõttes kahetsust, et me ei oleks teinud. Me oleme tõesti teinud südamega, kirglikult, töötunde lugemata, ja on olnud au,“ võttis Torm linnapea ametis oldud aja kokku.

Marko Torm avaldas umbusaldushääletuse eel tänu senise usalduse eest ning ütles, et on endast andnud kõik.

Foto: Liisi Kanna