Rakvere kunstmurustaadionile ehitatakse vee- ja kanalisatsioonitrass

Kommunikatsioonide rajamine Rakvere kunstmurustaadionile. Foto Rakvere spordikeskus

Juuli keskel algasid Rakvere spordikeskuse tellimusel ehitustööd kommunikatsioonide rajamiseks Võidu tänav 67 asuva jalgpalli kunstmurustaadioni kinnistul.

„Tänavu ehitatakse valmis kommunikatsioonid ehk vee- ja kanalisatsioonitrass koos ülepumplaga, mis hakkavad tulevikus veega varustama sanitaarsoojakut ning soojustatud väli-WC bokse. Augusti keskpaigaks on soojakute paigaldamiseks valmidus küll olemas, kuid soojakute soetamine lükkub kahjuks tulevikku, sest esiteks alahindasime trasside ehitamise kogumaksumust ning teiseks need summad ei olnud planeeritud spordikeskuse tänavusse eelarvesse. Algselt oli meil soov viia tänavu kõik vajalikud tööd lõpuni – hankida koos trasside ehitusega staadionile ka pesemisvõimalusega riietusruumi soojak ning eraldi kahe WC boksiga soojak, kuid vahendite piiratuse tõttu lükkub soojaku ost eeldatavalt järgmisesse eelarveaastasse. Jälgime pidevalt eelarve seisu ja võimalusel paigaldame veevärgiga WC-d veel selle aasta sees,“ selgitas Rakvere spordikeskuse direktor Ave Sats.

„Kunstmurustaadionile planeeritud investeeringutega saame lahendada kaua kestnud joogivee probleemi, talvel kasutatava ja hügieenilise WC probleemi, luua pesemisvõimalused ning kaasaegsema riietusruumi ala võistlejate teenindamiseks,“ rääkis Sats. Kunstmurustaadion ei ole tema sõnul lihtsalt õuerajatis, vaid oluline spordi tegemise objekt Rakvere linnas, mis on pidevas kasutuses aastaringselt.

„Trasside rajamine on kauaoodatud ja suur samm edasi, kuna 2007. aastal kasutusele võetud kunstmurustaadion oli siiani ilma vee ja kanalisatsioonita. Järgmise nädala jooksul tehakse veel elektriühendus ja ehitustööde lõpptähtaeg on 31. august. Lähiajal paigaldame staadionile ka puhta joogivee välikraani, mis on mõeldud treenijatele ja võistlejatele, kes staadionit kokkulepete alusel kasutavad,“ ütles Sats.

Trasside rajamise ja kanalisatsioonitööde maksumus oli koos käibemaksuga 25 827 eurot ja ehitustööd teostas T.A.K. Ehitus OÜ. Planeeritud soojakute kogumaksumus on 29 900 eurot, mille lõplik hind selgub hanke tulemusena.

„Tunnustame ehitajaid, koostöö sujus hästi ja igasuguste probleemideta. Tegemist oli spetsiifilise tööga, kuna staadion on suletud territoorium,“ ütles spordikeskuse haldusjuht Andres Uska.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on tegemist olulise investeeringuga linna spordivaldkonda. „Rakvere on järjepidevalt panustanud linna sporditaristu arendusse ja kaasajastamisesse, luues seeläbi paremaid võimalusi sportimiseks, treenimiseks ja tervise edendamiseks. Kindlasti on tegemist väga kaua oodatud lahendusega ning eelarve võimalusi silmas pidades püüame samm-sammult murekohti lahendada,“ märkis Varek.

Kuulutaja