Algavad keelekohvikud ukrainlastele

Lääne-Virumaa keskraamatukogu. Foto: Tiina Kriisa

Esmaspäeval, 19. septembril algavad Lääne-Virumaa Keskraamatukogus keelekohvikud siinsetele ukrainlastele. Kuigi raamatukogus on keelekohvikud toimunud juba mitu hooaega, on tänavu fookus just ukrainlastel ning rahastus on saadud kohanemisprogrammi raames, mis annab rohkem võimalusi.

Eestvedaja Lea Lehtmets rääkis, et tänavu on rohkem töötubasid, väljasõite-ekskursioone. „See kõik aitab neil meie eluga kohaneda, paremini siin hakkama saada, sisustada vaba aega, luua uusi kontakte, viia mõtteid sõjateemadelt mujale, saada vastuseid oma küsimustele,“ rääkis Lehtmets. Ta rõhutas, et tegemist ei ole keelekursusega, vaid keeleõppe moodusega vabas õhkkonnas ning eesmärk on kohaneda eluga Eestis.

„Tutvustame muuhulgas ka meie e-riiki, õpetame, kuidas anda digiallkirja. Tutvustame meie kombeid, igapäevaelu nüansse. Plaanis on rääkida ka liiklusohutusest ja helkuritest, mis neile on täiesti tundmatu teema. Õpe toimub vene keele baasil,“ selgitas Lea Lehtmets.

Kui keelekohvikud toimuvad esmaspäeviti kell 17-18 raamatukogus, siis väljasõidud on nädalavahetusel. Plaanis on külastada metsa ja merd Lahemaal, käia rabas, külastada talu, sõita Narva.

Keelekohvikud on osalejatele tasuta, samal ajal on osalejate lastel võimalik veeta aega lasteosakonnas.

Katrin Uuspõld