Rakvere linnapäevade plaan võtab ilmet

Fotojäädvustus 2019. aasta Rakvere linnapäevadest – tänavu on kirikupark muutumas laste jaoks muinasjutumaaks. Foto: Rakvere linnavalitsus

720. aastaseks saava Rakvere linnapäevi peetakse tänavu 8.-12. juunini ning esialgne kava on paika saanud. Kultuurikeskuse direktor Eve Alte märkis, et traditsiooniliselt toimub kahepäevane laat Kastani tänaval, oma uksi on kutsutud avama kodukohvikud, jagub kontserte, toimub põnnide paraad.

„Kontserte on tulemas igale maitsele, on ooperiõhtu, esineb Maltiste meespere, aga ka Metsatöll koos Rahvusmeeskooriga ning pühapäev, 12. juuni, mis on Rakvere sünnipäev, lõpeb Tanja Mihhailova-Saare ja Tanel Padari kontserdiga Vallimäel,“ rääkis Eve Alte.

Ta lisas, et linn tahab hoida joont, et õuekontserdid on publikule tasuta. „See eeldab, et meil ei ole piiranguid ja me ei pea lugema inimesi. Kui kehtib inimarvu piirang, siis peame müüma pileteid, aga kindlasti ei ole pilet kallis, vaid on selleks, et saada ülevaade publiku arvust,“

Põnnide paraad toimub tänavu uuel marsruudil: Keskväljakult liigutakse Vallimäe vabaõhukeskuse ringlava juurde, kus annab kontserdi Moonaküla Muusikaakadeemia.

Kirikupark kujuneb kaheks päevaks lastealaks, mille teemaks on muinasjutumaa. „Sinna tuleb loomi, tuleb muinasjututelk, kindlasti saab kuulda Taani muinasjutte,“ lubas Alte.

Virumaa Muuseumite vanemteadur Uno Trumm teeb linnaekskursiooni keskaegsest Rakverest ning vastused saavad küsimused, miks linna lipp ja vapp sellised välja näevad – sümboolika kohta on loeng linnuses.

Vabaõhukeskuse lavale jõuab Eva Samolberg-Palmi ja Piret Saul-Gorodilovi ajalooline fiktsioon „Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas“, mis on seni edasi lükkunud.

„Kuna Vallimäel on linnapäevade sündmustega seotult oodata suurt liikumist, oleme teinud üleskutse kohalikele toitlustajatele pakkuma seal söögipoolist. Loodame, et see aitab neil natukenegi taastuda pikast covid-perioodist,“ ütles Alte.

Katrin Uuspõld