Teatrikino akendel ilutseb näitus naistest

Esmaspäevast alates saab Rakvere Teatrikino akendel vaadata näitust „Naise elu lõuend“, mis jääb üles ka aprillis. Kuna hoone on klaasist, siis on võimalik fotosid ja naiste ilu nautida tervislikul moel ümber maja jalutades.

„Fotod osutusid nii suurteks ja võimsateks, et idee sel moel neid eksponeerida sündis mu peas kohe,“ kõneles Rakvere Teatri peakunstnik Eveli Varik. „Pargipuude peegeldused lisavad naistele ainult võlu ja ajatust juurde,“ lisas ta.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu näituse „Naise elu lõuend“ keskmes on lasterikka pere ema. Väljapaneku ideeks on naiselikkuse kuvand läbi sajandite, tuues esile emalikkust, naturaalset ilu, naise kindlat ja aktiivset kohta ühiskonnas.

Näitus koosneb kolmeteistkümnest naise fotost, mis on lavastatud vanade maalide eeskujul. Idee ja teostuse taga on fotograaf, stilist ja meigikunstnik Tiina Kukk ning juuksur Kristin Aarma.

Peategelasena näeb igal fotol Eesti naist, kes on emaks vähemalt neljale lapsele ning on silma paistnud aktiivse ja pikaajalise kogukonnatööga. Projektis osalenud 13 emal on ühtekokku 58 last.

„Soovime peegeldada naise olemust ning näidata, et emadus ei kahanda naise väärtust ega ilu. Emaks olemine toob esile naiselikkuse,“ rääkis Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

„Meie organisatsiooni kuulub väga suur hulk inspireerivaid, kauneid ja aktiivseid naisi, valiku näituse peategelaste osas tegime aktiivse kogukonnatöö panuse põhjal – välja valitud naised on pikkade aastate vältel oma aja, energia ning tahtmise lasterikaste perede huvide eest seismisesse panustanud,“ lisas Õunap. Kolmeteistkümne naise seas on ka Lääne-Virumaa Suurte Perede Ühenduse esinaine Reet Lainla.

Kuulutaja

Pargipuude peegeldused lisavad naiste fotodele võlu. Foto: Rakvere Teater