Rakvere linnavolikogus esitati umbusaldamise algatamise avaldus

Rakvere linnavolikogu kolmapäevase istungi juhatas sisse linnapea Marko Tormi umbusaldamise algatamise avaldus, põhjuseks Moonaküla tänavate ehitus.

Liisi Kanna

Dokumendile oli lisaks selle ette lugenud Andres Jaadlale alla kirjutanud Allan Jaakus, Anti Poolamets, Marti Kuusik, Velvo Väli ja Kelly Konetski-Ramul. Jaadla märkis, et umbusaldamise algatamist toetab ka Roman Kusma, kes ei jõudnud hilinemise tõttu avaldusele allkirja alla panna.

Umbusaldust soovitakse avaldada Moonaküla tänavate renoveerimise asjaajamisega seotud probleemide tõttu. Avalduses heidetakse linnapeale ette Moonaküla linnaosa teedeehituse erinevate etappide läbiviimisel ebakorrektsust, alates finantseerimise planeerimisest ja selle menetlemisest volikogus, lõpetades ehituse ja järelevalve puuduliku korraldamisega. Samuti asjaosaliste kinnistuomanike arvamuse sisulist mittearvestamist.

Avalduse esitamisele järgnes päevakorras ettenähtud punktina ülevaate andmine Moonaküla teede renoveerimistööde teostamisest ja sellega seotud probleemidest. Teema käsitlemisel olid ettekandjateks abilinnapea Neeme-Jaak Paap ja revisjonikomisjoni esimees Andres Jaadla.

Kokkuvõtvalt on praeguseks jõutud seisu, kus suurimaks probleemiallikaks osutunud Kesk tänav projekteeriti uuesti ning selle variandi teostamise maksumus peaks selguma nädala pärast.

Nii umbusaldamise algatamise avalduse ettelugemise järel kui Moonaküla küsimuste lahkamise juures kõlas korduvalt negatiivse alatooniga küsimus, miks ei viibi Marko Torm ise istungil.

Linnapea kohustes olev abilinnapea Triin Varek märkis, et Marko Torm on pikalt ette planeeritud puhkusel. „Linnapea süüdistamine istungilt kõrvale hoidmises ja ükskõiksuses on õel ja solvav. Ta viibib ammu ette teatatud ja väljateenitud puhkusel ning keegi ei saa öelda, et ta peaks selle katkestama,” kommenteeris Varek.

„Meie ametis tuleb sageli töötada õhtutundidel ning nädalavahetustel. Mul endalgi on viimastel nädalatel tööpäevad kestnud valdavalt kaheksast kaheksani. Kõigil on õigus puhkusele,” toonitas abilinnapea.

Järgmine volikogu istung toimub kuu aja pärast, mil peaks läbi viidama ka umbusaldushääletus.

Avalduse luges ette volikogu liige Andres Jaadla.

Foto: Liisi Kanna