Tänati abieluväärtuste kandjaid

Möödunud reedel toimus Rakvere Kolmainu kirikus vastuvõtt tänavu kuldpulma või sellele viie aastase sammuga järgnevat pulma-aastapäeva tähistavatele paaridele, et tõsta au sisse nende käidud tee ja eeskuju.

Liisi Kanna

Tänuüritusele esitati sel korral 44 paari, neist üks paar oli olnud abielus 65 aastat, kolm paari 60 aastat, kuus paari 55 aastat ning ülejäänud 50 aastat.

„Ma pole mitte kunagi näinud nii pikka vastuvõtule registreerunute nimekirja. Võttis aega mis ta võttis, aga see austamisüritus Rakvere kirikus on leidnud tee inimeste südamesse,“ rõõmustas pikaaegne Rakvere perekonnaseisuametnik Anneli Riim, kes andis tseremoonial väikese ülevaate aastatetagustest abielutavadest ja oludest.

Juba kaheksandat korda toimunud vastuvõttu korraldavad Rakvere Karmeli kogudus, Rakvere Kolmainu kogudus ning teistkordselt Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL), varem oli kolmandaks partneriks maavalitsus.

VIROL-i poolsed head soovid edastanud Sven Hõbemägi tõi esile auväärsete abielupaaride rolli teenäitajatena. „Ma usun, et olles 50 ja rohkem aastat koos, tulevad elus esile märksõnad nagu märkamine, leppimine ja andestamine. Ja loomulikult see armastus, mida nii kaua on hoitud kirkana. Te olete meile väga suureks eeskujuks – me hindame teid väga kõrgelt just nende oluliste väärtuste kandjatena,“ lausus Hõbemägi.

Rakvere Kolmainu koguduse pastor, Viru praostkonna praost Tauno Toompuu peatus armastuse, suure ja tõlkimist vajava sõna, tähendusel. „Minu meelest annabki armastuse sisu kõige paremini edasi eesti keelne sõna abielu. Abi – see tähendab eelkõige üksteisele abiks olemist. Ja teine sõnapool elu – lõpuks ju armastus elatakse tõeks. See ei saa jääda sõnadesse, vaid seda tuleb igapäevaselt tõeks elada armastuse tegudega,“ mõtiskles pastor.

Abielutunnistuse koopia, tunnuskirja ja raamatu kõrval said paarid sel aastal kingituseks keraamilise käsitsi valmistatud kella, sümboliseerimaks just seda pikka ühes elatud aega. Kätlemise järel kutsuti väärikad paarid kiriku kõrval asuvasse noortemajja kohvilauda mälestusi ja mõtteid jagama.

Tänavu osales tänuüritusel rekordiline 44 paari.

Foto: Ain Liiva