Rakvere õpetaja nimetati Aasta Õpiränduriks

õpetaja tunnustus

 9. mail tunnustati sihtasutus Archimedese tänusündmusel Tallinnas aasta parimaid õpirände elluviijaid haridus- ja noortevaldkonnas. Rakvere Ametikooli toitlustuseriala õpetaja Tiina Mäeks nimetati Aasta Õpiränduriks 2018 haridustöötajate kategoorias.

Õpiränduri tiitlile kandideerisid Erasmus+ õpirändeprogrammi raames välisriigis õppimas ja stažeerimas käinud õppurid ja õpetajad, kes on välismaal omandatud kogemusi oma töös edukalt rakendanud ning innustavad kolleege ja õpilasi osalema rahvusvahelises koostöös.

SA Archimedes tunnustas Tiina Mäeksi kui edukat õpirändurit, kolleegide ja õpilaste inspireerijat ja julgustajat ning välisriikide praktikantide vastuvõtjat.

Toitlustus on muutuv ja järjest rahvusvahelisemaks muutuv valdkond, hea õpetaja peab hoidma ennast pidevalt kursis uuemate trendidega ning erinevate rahvusköökidega, et need teadmised õpilastele õppeprotsessis edasi anda ja kindlustada nende edu tööelus.

Õpetaja Tiina Mäeks on Erasmus+ programmi toel käinud õpirändamas kaks korda. Esimene õpiränne viis 2015. aastal õppevisiidile Prantsusmaal Livron-sur-Drome’i linnakeses asuvasse kutsekooli, kus ta praktiseeris kooli õpperestoranis, õppis tundma kasutatavaid toorained ja tehnoloogiaid ning uuris, kuidas on korraldatud õpperestoranis a’la carte menüü pakkumine.

Teist korda stažeeris Tiina Mäeks 2017. aastal kaks nädalat Hispaanias Michelini tärniga pärjatud restoranis Restaurante La Fábula, mis pakub fine dining hispaaniapärast menüüd.

Kuulutaja

Rakvere Ametikooli toitlustuseriala õpetaja Tiina Mäeks

Foto: Rakvere Ametikool