Rakvere Teater avab hooaja laulu tiivul

RT uus hooaeg

Järgmise nädala reedel, 11. septembril avab Rakvere Teater hooaja suure kontsertlavastusega, kus esineb teatri meesansambel RAMMM.

 

Tõnu Lilleorg

Esmakordselt esines teatri näitlejate vokaalansambel kümme aastata tagasi 2005. aastal, kui publikule avas uksed Rakvere äsja renoveeritud uhke teatrimaja.

Nüüd on taas paras aeg ansambliga rahva ette tulla, ütles üks laulumeestest Erni Kask. „Idee juubelikontserdist on vähemalt aasta vana ja Imre Õunapuu liitumine on andnud ansamblile kindlasti uut energiat. Kvintett on muutunud veelgi musikaalsemaks,“ rääkis Kask.

Kvintetti ehk viisikusse kuuluvad peale Erni Kase enda Margus Grosnõi, Tarmo Kesküll, kes laulavad sarnaselt Imre Õunapuuga ka menulavastuses „Uno Bossa“, ning Ahti Bachblum.

„Ahti oli kümme aastat tagasi lihtsalt ainuke inimene, kes suutis ambitsioonikatele, aga mitte kõige võimekamatele näitlejatele laulud kiiresti ja enam vähem talutavalt selgeks õpetada,“ viitas Kask Bachblumi tähtsale rollile kvinteti siseelus.

Kõik ansambli liikmed esitavad kontserdiõhtul ühe tuttuue soololaulu. Kuuleb ka kõiki põhilisi vanu hitte, nagu “Ruttan nüüd”, “Michelle”, “Olen kaunis” ja “Koolilugu”. Kontserdiõhtu külalisesinejateks on ansambli kunagine liige Märt Avandi, samuti Ülle Lichtfeldt, Bonzo, Kaunimate Aastate Vennaskond, Tallinna Vanalinna Segakoor ning meesansambel HaLe MaJa.

Teatri 76. hooaja esimese uuslavastusena jõuab 2. oktoobril publiku ette „Sina maga, mina pesen nõud“, mille lavastab näitleja Tarmo Tagamets, kellele see on lavastajadebüüt Rakveres.

Esmakordselt istub sügishooajal lavastajatoolile ka Erni Kask, kes saab detsembriks valmis muusikalise lavastuse „Romaan“.

Juba 12. septembril jõuab publikuni põnev uus üritus. Nimelt hakatakse kord kuus nädalavahetuseti mängima ühte etendust päevasel ajal. Etendusele järgneb vestlusring tegijate ja asjatundjatega, kus teatrikülastajad saavad süüvida lavastuse hingeellu ja puudutatud teemadesse.

Ka seda üritust juhib Erni Kask. „Huvitatud saavad võtta teed, kohvi või õlut ja pärast päevast etendust veel teatrisse mõtteid vahetama jääda. Need, kes kaugemalt tulnud või kel õhtused tegemised ees ootamas, jõuavad rahulikult lahkuda.“

Selle ürituste sarja nimega „RT matinee“ esimene lavastus on auhinnatud „Kolm õde“, mida mängitaksegi siis 12. septembril kell kolm pärastlõunal.

Teatri meesansambel kaunis Eestimaa suves. Ansambli uusim liige Imre Õunapuu seekord veel pildistamisele kaasa ei saanud. Foto: Rakvere Teater