Rakveres alustab tegevust valgusteraapia stuudio

Seni on Andre Pronini juures protseduuril käinute tagasiside olnud väga positiivne. Foto: erakogu

Punase valguse teraapiat pakkuma hakkav Andre Pronin rääkis, et see meetod toetab keha kiiremat taastumist, vähendades nii valu kui põletikku. Uudse seadme mõjus veendus ta omal nahal kohe esimesel proovimisel.

Liisi Kanna

Nii mõnelegi Vilde Autorendi eestvedajana tuttav Andre Pronin on lisaks alustamas tegevust hoopistükkis teises valdkonnas, pakkudes tervist toetavat teenust. Punase valguse seade köitis mehe tähelepanu kõigest mõned nädalad tagasi toimunud üritusel, misjärel otsustas ta hakata sellega seansse läbi viima ka Rakveres.

„Maaletoojad tutvustasid aparaati ja jutt oli maru hea. Aga tahtsin reaalselt füüsiliselt tunda, mis efekt sellel on,“ rääkis Pronin. „Olin just mõni aeg tagasi suusamäel oma näppu vigastanud – seega oli mul üks korralikult paistes ja valutav sõrm. Panime aparaadi peale ja kui kümne minuti pärast seansi lõppedes selle käe pealt ära võtsin, siis näpp ei valutanud enam ja ka liikuvus oli parem kui varem,“ muljetas ta.

Nii hakkas arenema idee valgusteraapia teenuse pakkumiseks, lisaks on Andre Pronin ka seadme ametlik edasimüüja. „Kutsun kõiki proovima. Ja kui tõesti on häda suur ning inimene tunneb, et sellest aparaadist on talle ikkagi pikemalt kasu, siis saab minu käest seda ka soetada,“ märkis Pronin.

Mees ise sai esimesed aparaadid kätte eelmisel nädalal ning tegelikult ongi konkreetselt seda punase valguse seadet Eestisse jõudnud vaid mõned partiid. Punase valguse kasutamine iseenesest ei ole midagi uudset, küll aga on konkreetne lahendus viimastel aastatel välja töötatud.

Tutvustuse kohaselt on tegu NASA tehnoloogial põhineva teraapiaseadmega, mis töötab nii punase kui ka lähi-infrapuna valguse lainepikkustel. See lainepikkus on ainulaadselt tervendava elektromagnetilise spektri vahemikus ning üheks parimaks looduse poolt pakutavaks võimaluseks keha laadida, parandada ja taastada. Seadme punane valgus ravib sügaval naha all vigastuse sümptomeid ja aitab seeläbi saada kiiremat leevendust just seal piirkonnas, kus on kõige suurem valu.

Andre Pronin nentis, et punase valguse aparaat on teatud mõttes multifunktsionaalne. Selle kasutamine aitab nii liiges- kui lihasvalu korral, kiirendab nii nahahaavade kui armidest paranemist, vähendab põletikku, tugevdab immuunsust ning palju muud. See stimuleerib keha looduslikke põletikuvastaseid molekule ja aitab kehal tõhusamalt paraneda. Samuti vähendab koormusjärgset lihasvalu ja suurendab keha energiat ning vastupidavust enne ja pärast treeningut.

Pronin märkis, et seni on tema juures seadet proovinute poolt tagasiside olnud väga positiivne. „Eks ikka oma tutvusringkonnale teed kõigepealt tutvustustööd ning kogud tagasisidet, aga mõningad võõrad inimesed on juba käinud,“ sõnas ta, tuues näiteks veel ühe kogemusloo.

„Üks tuttav on juba aastaid põlvedega hädas. Teda ootas ees sedalaadi tööpäev, mille puhul teadis, et õhtuks on põlved väga valusad. Tegime eelmisel õhtul talle mõlemale põlvele protseduuri ja järgmisel õhtul oli tuttav väga üllatunud – mingit valu ei olnud!“ jagas Pronin  kogemust.

Kel tekkis uudse protseduuri vastu huvi, leiab rohkem infot ning kontaktandmed aja broneerimiseks Facebookilehelt Valgusteraapia. Stuudio asub Rakvere kesklinnas, aadressil Ed. Vilde 14.