Rakveres esinev Dave Benton: jõulud tähendavad minu jaoks tervet maailma

JJõulud tähendavad minu jaoks tervet maailma. Kõige olulisem selle aja juures on see, et sa oled kodus enda pere juures – see tähendab minu jaoks kõike,“ ütles Dave Benton, kes annab tütarde Lisa ja Sissiga Eestis tänavu mitu jõulukontserti, nende seas 20. detsembril Rakveres.

Mõttes teha kontserte tütardega polnud Dave’i jaoks midagi uut. Nad on temaga koos laulnud sellest ajast saadik, kui olid väikesed tüdrukud.

„Nad käisid alati kaasas minu kontserttuuridel. Sissi on minuga juba mitu aastat duetti laulnud, Lisa on aga juba 18-aastane ja avaldas samuti soovi lauljana üles astuda. Nad mõlemad laulavad väga kaunilt ja me saame olla ka laval perekonnana koos,“ rääkis Eurovisiooni võidulaulik.

Kuidas valisite lugusid tuuri jaoks?

Lugude valimine oli kerge. Käisime lugudevaliku koos läbi ja otsustasime kõik koos, mida laulda. Kavas on näiteks traditsionaalsed jõululaulud, nagu „Valged jõulud“ ja ka minu lauldud „Kui jaamast lahkub rong“. Samuti on kavas laule, mida esitame tütardega koos ning mille esitamisel on oluline, et see meil kõigil hästi välja tuleks ja õnnestuks. Kõikidel lugudel peab olema sõnum elust ja armastusest – mitte niivõrd tõestamise sõnumiga, vaid pigem tuues esile elu ja armastuse sügavamad sõnumid.

Mis on teie kontserdi suurem sõnum inimestele?

Ma arvan, et iga inimese jaoks peitub mingis laulus sõnum. Soovime edasi anda mõtet, et koos oma perekonnaga olete võimelised saavutama kõike!

Milliseid kingitusi jõulude ajal teete abikaasale, tütardele või lähedastele? Milline on tõeline kingitus?

Meie pere traditsiooniks on see, et me ei pane hinnasilti kingitustele. Pole vahet, mis kingitus see on – see võib olla paar sokke või kommikarp. Põhiline on eelkõige see, et oleme üksteise jaoks olemas jõulude ajal. Tõeline kingitus on see, kui annad kallitele inimestele teada, et sa hoolid nendest ja armastad neid!

Mida ütleksite neile, kes sooviksid perekonnaga lähedasemaid suhteid?

Ma pole suhtenõuekspert, seega saan jagada vaid enda arvamust. Perekonnast teeb perekonna see, kuidas te üksteisest hoolite ja kuidas üksteist armastate. Võtke aega üksteisega rääkimise ja kuulamise jaoks. Pole mõtet minna magama pahasena, kui pole asju selgeks rääkinud. Ärge kartke öelda: „Ma armastan sind ja ma olen õnnelik, et sa armastad mind ka.“

Karolin Tohv

Dave Benton tütarde Sissi (vasakul) ja Lisaga. Foto: Mariliis Kütisaar

Bentonite jõulukontserdid

18.12 Kaarli kirik

19.12 Tartu Peetri kirik

20.12 Rakvere Kolmainu kirik

22.12 Tori kirik

23.12 Viimsi Püha Jaakobi kirik