Rakveres rekonstrueeritakse Õie tänav

Õie tänav Rakveres. Foto: Kristel Mänd

Kolmapäevasel Rakvere linnavolikogu istungil otsustas volikogu suurendada tänavust Rakvere linna teedeehituse eelarvet 900 000 euro võrra, mis võimaldab teoks teha kauaoodatud projekti – rekonstrueerida Õie tänava.

Rakvere abilinnapea Kert Karuse sõnul on suure liikluskoormusega Õie tänava teekate nii kehvas seisus, et seda ei ole mõtet enam tavapärase asfaldiaukude parandamise teel remontida. „Kuna Õie tänav vajab täismahus uuendamist, oli linnavalitsusel projekt juba ette valmistatud, kuid seni ootas remont rahastuse taga,“ täpsustas Karus.

Järgmise sammuna alustab linnavalitsus ettevalmistusi ehitushanke läbiviimiseks. Õie tänav rekonstrueeritakse kogupikkuses Annemäe teelt kuni Tammiku tänavani. Ehituse käigus rajatakse uus sõidutee konstruktsioon ja tee saab uue asfaltkatte. Ühtlasi lahendatakse sademevee ärajuhtimine.

Õie tänavale rajatakse ka seni puudunud kõnnitee, mis tuleb kogupikkuses majade pool asuvale tänavapoolele. Teisele poole tänavat, maastikukaitsealal paikneva tammikuga piirnevale tänavapoolele rajatakse lõiguti kergliiklustee. Abilinnapea sõnul ei andnud keskkonnaamet luba täisulatuses kergliiklustee rajamiseks, kuna tee-ehitus kahjustaks teatud lõikudes, liiga sõidutee servas kasvavate puude juuri.

„Loodame, et objekti maksumus jääb eelarve piiridesse. Mul on väga hea meel, et saame tänavu lisaks varem planeeritud tee-ehitusprojektidele korrastada veel ühe Rakvere linna tänava,“ ütles Karus.

Tööd algavad eeldatavalt juunis ja valmivad oktoobris.

Kuulutaja