Rakveres toimub Ukraina-teemaline festival-laat

Ukraina Kaasmaalaskond Barvinok kutsub kõiki külastama festival-laata, mis toimub 17. augustil algusega kell 12 Rakvere Kirikupargis ja liituma nende suure perekonnaga.

Kõigi rahvaste traditsioonid on küll erinevad, kuid samas ka väga sarnased, kuna need põhinevad inimlikel väärtustel. Lootus, armastus ja ettekujutus maailmast kajastuvad rahvalauludes, -tantsudes, -kunstis ja -mängudes.

Rahvaste kultuuri rikkus tuleb esitusele festival-laadal „Suur perekond“. See on kogunemine ukrainlastele üle Eesti. Samuti on oodatud osalema teiste meie riigis elavate rahvaste esindajad.

Külalised saavad nautida kontserte, rahvakunsti meistriklasse, rahvamängusid ja rahvuskööki. Laadal on võimalus osta rahvakunsti käsitöötooteid. Üritusel esineb kuulus Eesti-Ukraina muusik Ruslan Trochinsky ja festivali erikülaline Juri Shevchuk näitab Zaporizhzhya kasakate võitluskunsti.

Festival-laat on külastajatele tasuta. Üritust toetavad Eesti Ukrainlaste Kongress, Ukraina Suursaatkond Eestis, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Rakvere Linnavalitsus, Rakvere Kultuurikeskus ja AS OG Elektra.

Kuulutaja

Ukraina Kaasmaalaskond Barvinok.

Foto: erakogu