Rakveres toimus järjekordne palvuslõuna

Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit koos Rakveres tegutsevate kristlike kogudustega korraldas möödunud reedel palvuslõunasöögi. Traditsiooniks kujunenud kohtumise eesmärgiks on arutleda maakonna erinevate valdkondade juhtidega päevakajalistel teemadel.

Rakveres hakati linna ja koguduste koostöös palvuslõunasööke korraldama juba üle kümne aasta tagasi. 2017. aastal, mil tähistati reformatsiooni 500. aastapäeva, võeti maavalitsuse eestvedamisel üritus aga suuremalt ette ning ühise laua taha kutsuti ettevõtjaid, omavalitsusjuhte, vaimulikke ja muude valdkondade esindajaid üle maakonna.

Nüüd lõi palvuslõunasöögi korraldamisel koguduste partnerina kaasa Lääne-Viru Omavalitsuste Liit. Omavalitsusliidu juhatuse esimehe Einar Vallbaumi sõnul on hea kogukonna toimimise aluseks koostöö ja vastastikune usaldus ning just säärased inspiratsioonikohtumised on omavahelise suhtluse hoidmiseks väga olulised.

Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotieseni märkis, et ülemaailmselt väga suurt populaarsust kogunud kohtumisvorm on head vastukaja leidnud ka Eestis ning Lääne-Virumaal. Seetõttu ongi Rakverest alguse saanud sündmus kasvanud maakonnaüleseks traditsiooniks.

Tänavuse palvuslõunasöögi peakõnelejaks oli Ilmar Tomusk. Muusikalist meeleolu lõi Lovely Beats.

Kuulutaja

Sel korral koguneti palvuslõunale Silberauto Rakvere esindusse.

Foto: erakogu