RC Juunior Liiga jätkab täispööretel

Raadio teel juhitavate autode üle-eestiline noorte võistlussari RC Juunior Liiga, mis sai avapaugu novembrikuus Rakveres, jätkus nüüd 17. jaanuaril Eestimaa südames Paides. Kohal oli üle 40 võistleja Eesti eri paigust, kusjuures 23 noort võistlejat Lääne-Virumaalt.

Esindatud olid nii Väike-Maarja klubi kümne võistlejaga (B-finaali 2. koht Joosep Viiksar), Vinni nelja osalejaga (A-finaali 6. koht Caspar Kõrts, B-finaali 2. koht Robin Jukka), Kadrina kahe võistlejaga (A-finaali 3. koht Martti Soini, B-finaali 1. koht Otto Truu) ning Rakvere kuue ja Haljala ühe võistlejaga.

Seega võib liialdamata öelda, et automudelism on Virumaal saavutanud enneolematu populaarsuse. See on ka igati loogiline, sest Väike-Maarjas on Eestis hetkel ainus täismõõtmes offroad– ja Rakveres onroad-sõidukitele mõeldud siserada.

RC Juunior Liiga võistluskarussell jätkub juba kolme nädala pärast Lõuna-Eestis. Rakveresse aga on automudelismihuvilistel asja 15. veebruaril, kui Rakvere RC Hobikeskuses saab alguse uus kuueetapiline onroad võitlussari TAMIYA Cup 2020.

Selles sarjas võisteldakse Jaapani tootja TT-tüüpi 1:10 skaalaautodel, mille vahest suurimaks eripäraks võib pidada, et lisaks kvaliteetsele sisule on sel autotüübil ka pilkupüüdev välimus. Eestlaste jaoks on selle sarja lipulaev muidugi Ott Tänaku eelmise aasta Toyota, aga pilkupüüdvaid autokeresid on teisigi – üks vingem kui teine.

Kuulutaja

TAMIYA võistlusautodest populaarseim on kindlasti Ott Tänaku Toyota mudel. See masin oli pilgupüüdjaks ka suvisel saunafestivalil. Foto: Kaido Varik