Riigigümnaasium sai endale 3D-printerid

11. klassi õpilased Ester Allaberg ja Evle Lys Tammik avastavad 3D printeri võimalusi. Foto: Kadri Mark

Lisaks 3D-printeritele jõudsid möödunud nädalal riigigümnaasiumisse veel ka LCD ekraanidega mikroskoobid, VR-prillide komplekt ja erinevad robootikavahendid.

Rakvere riigigümnaasiumi füüsikaõpetaja Raimo Maasik rääkis, et nimetatud digiõppevahendid aitavad oluliselt kaasajastada ja mitmekesistada noorte õppimisvõimalusi.

Näiteks pildil oleva 3D-printeriga saavad võimalikud tulevased insenerid reaalselt näha ja katsuda seda, mille nad arvutis 3D modelleerimise kursuse käigus valmis joonestavad. „Lisaks arvutis joonestamisele ja 3D printimisele õpivad noored samas ka füüsikat ja matemaatikat,“ rääkis Maasik.

11. klassi õpilane Ester Allaberg joonestas ja printis oma esimese projektina tuuliku. „See oli päris põnev, aga nõudis ka üsna palju nuputamist ja arvutamist, et kõik omavahel lõpuks klappima hakkaks,“ rääkis Allaberg. „Tahaks juba midagi suuremat ja ägedamat ka proovida printida,“ lisas ta.

Uute digiõppevahendite soetamiseks sai riigigümnaasium toetust struktuuritoetuste projekti „IT õppevahendite soetamine“ taotlusvooru raames.

Kuulutaja