Reola Gaas toob Eestisse gaasibussid

Solbus CNG 1AS Reola Gaas allkirjastas ühistranspordiliinide operaatorite Tarbusi ja MRP Liinidega lepingu, mille kohaselt testitakse pooleteise kuu jooksul surugaasil (CNG) liikuva autobussi Solbus Solcity 12 majanduslikku kasulikkust. Ettevõtte sõnul on see esimene etapp LNG-gaasiga sõitvate liinibusside tarnimiseks Eestisse.

AS Reola Gaasi tegevjuhi Jaanus Mummi sõnul on gaasil töötavate autobusside kasutamine tõusev trend paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Eestis. „Ettevõtte eesmärk on suurendada keskkonnasõbralike alternatiivkütuste kasutust kohalikul turul, kuna see on majanduslikult kasulik ning vähendab oluliselt õhusaastet,“ lisas Mumm.

„Gaasibuss jääb Eestisse 45 päevaks, mil katsetatakse busside sobivust ja majanduslikku kasulikkust Tartu linnalähiliinidel ja Tallinna linnaliinidel. Ettevõtte eesmärk on pakkuda Eestis veeldatud maagaasil (LNG) töötavaid transpordilahendusi ja arendada välja tanklavõrgustik Eestis. Esimene LNG-buss tuuakse Eestisse testimiseks juba käesoleva aasta teises pooles,“ selgitas Mumm.

Mummi sõnul annab lähitulevikus rajatav LNG-terminal kindlust, et maagaasi hind kujuneb reaalselt toimiva turu põhimõtetel ja tagab tarbija jaoks läbipaistva ja parima hinna-kvaliteedi suhte,“ selgitas Mumm.

Gaasibuss Solbus Solcity 12 on madalapõhjaline ning mõeldud sõitmiseks linna- ja linnalähiliinidel. Bussis on 26 istekohta ja 80 seisukohta. Autobussi surugaasil töötav mootor vastab Euro 6 nõuetele.

Reola Gaas on Alexela Groupi ettevõte, millel on ligi 50-aastane töökogemus gaasi valdkonnas. Reola Gaas on Poola autobussitootja Solbusi, mille tootevalikusse kuuluvad diisli, CNG ja ainukesena Euroopas LNG-gaasiga sõitvad bussid, ametlik esindaja Eestis ja Soomes.