Roelas avati Grossi Toidukaupade kauplus

Fotod: Silja Part

Roela kaupluse hoone on ligi 900 ruutmeetri suurune, sellest pea 600 ruutmeetrit moodustab müügisaali pindala. AS OG Elektra nõukogu liige Georg Gross nentis, et tegu on keti viimati avatud kauplustest küll pisut väiksema, kuid Roela aleviku elanike arvu arvestades siiski suure kauplusega.

„Loodame väga, et ümberkaudsete külade inimesed hakkavad ka sinna kokku käima ning kauplus teenindama ikkagi piirkonda, mitte ainul Roelat,“ lausus Georg Gross, märkides, et praegu sealsetel elanikel lähedal teist head varianti polegi, toidukraami soetamiseks tuleb sõita Rakverre või Vinni.

Avapäeval võis riiulite-lettide vahel näha rohkelt uudistajaid.
Vinni endine vallavanem Toomas Väinaste tõi kaupluse avamise puhul kingituseks antiigipoest soetatud kaalu, millele graveeritud „Roela Grossi pood. Edu äris!“.

Logistiliselt sobiv asukoht

Georg Gross nentis, et Roelasse kaupluse rajamiseks andis suure tõuke logistiline sobivus. „Rakvere ümbrust vaadates oli meil see suund täiesti katmata. Tänavu suve alguses avasime kaupluse Avinurmes ja nüüd Roelas – nii sai ka see haru kuni Mustveeni kaetud,“ rääkis ettevõtja.

Kuna pood on suur, siis on lai ka pakutav kaubavalik.

Kuna pood on suur, siis on lai ka pakutav kaubavalik – lettidelt leiab jaeketi täissortimendi. Samas tõdes Gross, et kui kaupluse käive jääb oodatust väiksem, tuleb ehk mõnevõrra sortimenti ümber mängida, suurendada pikema realiseerimisajaga toodete ning tööstuskaupade osakaalu. „Eks aeg näitab, kui paljude ümberkaudu elavate inimeste jaoks see kodupoeks saab,“ sõnas ta. „Aga oleme arvestanud, et kindlasti jääb Roela käibe poolest keti kaupluste seas viimase kolmandiku hulka.“

Jaeketi käive tõusus

Kuidas aga Grossi Toidukaupade jaeketil üldiselt tänavuse aasta esimesed kolm kvartalit läinud on? Georg Gross nentis, et muidugi annab ostjate praegusaegne hinnatundlikus tunda. „Selles võtmes, et inimesed vaatavad järjest rohkem kampaaniatooteid ja allahinnatud kaupu, samuti asendatakse premium-tooteid odavamate analoogidega,“ rääkis ettevõtja.

„Aga kokkuvõttes, endalegi üllatuseks, oleme täna vist ainuke kett Eestis, mis on käivet tõstnud. Kui jätame välja Lidli, mis siseneb uuele turule ja tõstab käivet iga avatava poega. See võrdlus ei oleks vast kohane,“ sõnas Georg Gross. „Meil on käive kümme protsenti ja veidi enamgi tõusus ning veel üks tähtis näitaja – meil on ka ostjaid rohkem,“ tõi Gross välja positiivseid näitajaid, lisades, et ilmselt on kliente teistest jaekettidest n-ö üle tulnud, sest muuga ei osata seda tõusu põhjendada

Kõrghoone projekt

Rakvere linnavolikogus langetati möödunud kolmapäeval Rakvere kesklinna projekti osas n-ö vaheotsus – võeti vastu Lai tn 21 kinnistu ja seda ümbritseva ala detailplaneering.

„Vastu võtmine antud juhul ei tähenda mitte kehtestamist, vaid tähendab seda, et planeeringu lahendus antakse üle linnale, kes hakkab korraldama väljapanekuid, kuulab ära avaliku arvamuse – kõik saavad esitada arvamusi, küsimusi, ettepanekuid. Nende laekumise järel tuleb korraldada vähemalt üks suuremat sorti koosolek, kui vaja, siis ka mitu,“ selgitas Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami, et projekti osas ootab ees veel palju samme, mille järel selgub lõpplahendus.

AS OG Elektra nõukogu liige Georg Gross nentis, et arvestades, kui suure projektiga tegu, on edasi liigutud ootuspärases tempos. „Ma arvan, et väga palju kiiremini poleks saanudki,“ sõnas Gross, lisades, et omavalitsus on dokumentidega kiiresti toimetanud. „Kui Tallinnas või Tartus sellist projekti ajama hakkaks, siis alla kümne aasta ei juhtuks kindlasti midagi. Meie oleme praegu tegelikult lõpusirgel,“ avaldas ettevõtja heameelt.

Rääkides veel Lääne-Virumaal plaanis olevatest arendustest, siis kõigi eelduste kohaselt läheb kevadel ehituseks Sõmeru ristis ning Grossi Toidukaupade kauplus loodetakse seal avada järgmisel sügisel.

Liisi Kanna