Rutja lennuväljal kiirendati võidu

moto 3

Pühapäeval korraldas Rakvere Street Rutja lennuväljal tänavu teise kiirendusvõistluse. Järgmiseks aastaks on klubil aga veelgi suuremad plaanid.

Liisi Kanna

Rakvere Street Facebooki klubi loodi eelmise aasta lõpul, loomisel on ka mittetulundusühing. Möödunud nädalavahetusel kutsus Rakvere Street koos Tartu autoklubiga TRF.44 huvilisi legaalselt autosid ja mootorrattaid proovile panema.

„Rakveres on aastate vältel olnud mitmeid klubisid, mis autodega tegelevad, kuid kõik on olnud kinnised ja tegelenud salajaste, mittelegaalsete üritustega,“ rääkis Rakvere Streeti juhatuse liige Kain Kivissaar.

„Meie tahtsime teha midagi täiesti teistmoodi. Meie eesmärk on Rakvere ning Lääne-Virumaa auto- ja motohuviliste ühendamine ning liikluskultuuri edendamine. Lõimegi võimaluse osaleda legaalsetel kiirendusvõistlustel, mitte tänaval salaja politsei ja kaasliiklejate pärast muretsedes,“ selgitas ta ürituse korraldamise tagamaid.

Rutjal võisteldi 402,6 meetri kiirendusvõistluses. Üritus oli nii osalejatele kui pealtvaatajatele tasuta. „Kohal oli jämedalt öeldes 200 inimest, sõitis umbes 60 autot, pluss mootorrattad,“ rääkis Kivissaar, lisades, et korraldajate hinnangul läks ettevõtmine igati korda.

„Rahule jäi ka EDRA (Estonian Drag Racing Association) ning nad olid nõus meiega järgmisel aastal karikasarja üritust korraldama,“ rõõmustas ta.

Kivissaar selgitas, et sedasorti võistluse ettevalmistamine ei ole naljaasi ning võtab kõvasti aega. „Esimene sarnane üritus toimus 8. juulil ja kohe järgmisel päeval hakkas korraldustiim järgmise ettevalmistamisega tegelema,“ rääkis ta. Kooskõlastus tuleb saada vallavalitsuselt, politseilt, päästeametilt ning kuna Rutja lennuvälja haldab Kaitseliit, siis loomulikult peab olema nende nõusolek. „Kaitseliiduga oleme hästi kokkuleppele saanud ja nad on lubanud lennuvälja kasutada.“

Kui sel aastal piirduti kahe kiirendusvõistlusega, siis järgmiseks aastaks planeeritakse nelja suuremat üritust, samuti Rutja lennuväljal. Kivissaar nentis, et plaanide teostamiseks tuleb esmalt rahastus leida. „Siiamaani oleme peamiselt oma taskutest maksnud. Viimasel võistlusel oli meil küll ka toetajaid – Lindström, Virumaa Katused, autokile.eu, Arbeiter Grupp OÜ ja Vallimägi OÜ, kes tegi väga hea toitlustuse,“ rääkis juhatuse liige. „Kuid järgmise aasta üritused tulevad kulurikkamad. Kui seekord osales alla saja auto, siis karikasarja puhul räägime mitmesajast masinast.“

Rutja lennuväljal osales kiirendusvõistluses umbes 60 autot, pluss mootorrattad. Foto: erakogu