Selle suve suured spordisündmused

Pärast pikka ja külma talve on kevad lõpuks ometi käes ning suvi koputab uksele. Tänavune suvi on suurepärane aeg kõigile spordihuvilistele, sest see toob meile suveolümpiamängud, Tour de France’i ja muidugi UEFA Euroopa meistrivõistlused. Vaatame, mis ootab meid vaid mõne kuu pärast.

UEFA Euroopa meistrivõistlused jalgpallis (Euro 2024)

Peagi algavad UEFA Euroopa meistrivõistlused, mida hellitavalt kutsutakse ka lihtsalt “Euroks”. Seal võtavad suure au nimel omavahel mõõtu selle maailmajao parimad jalgpallurid. Kujutle pinget, mida tekitavad rohelistel väljakutel Inglismaa kanged ründajad, Itaalia muljetavaldav keskväljaliin, Saksamaa masinavärk ja Hispaania keerukas söödumäng. See saab olema suur sündmus, mis ühendab meie riike nendel rasketel aegadel. Lisaks külastavad paljud pealtvaatajad selliseid saite nagu paf.ee, et panustada oma lemmikmeeskondadele. Euro 2024 algab 14. juunil ning lõpeb kuu aega hiljem intensiivse finaaliga. Sellest suurest peost võtavad osa sajad miljonid pealtvaatajad üle kogu maailma.

Wimbledoni tenniseturniir

Wimbledon on maailma vanim tenniseturniir, mis sai alguse 1877. aastal. Ühtlasi on see ka kõige prestiižsem võistlus, mis demonstreerib selgelt mängijate oskusi ja atleetlikkust. Sel aastal toimub see legendaarne turniir juba 137. korda, ning hiilguse nimel servivad meie aja parimad tennisistid, samal ajal kui pealtvaatajad kogu maailmast pööravad aukartusega oma kaela edasi-tagasi. Sel aastal algab turniir 1. juulil ja lõpeb kaks nädalat hiljem. 

Tour de France

Kui rääkida klassikast, siis Tour de France on olnud iga-aastane traditsioon alates 1903. aastast. Kuna rattamaratoni on alates selle algsest käivitamisest tühistatud vaid mõnel aastal, toimub suurvõistlus tänavu juba 111. korda. Seda peetakse jalgrattaspordis ülimaks vastupidavuse proovikiviks, mille käigus läbitakse Prantsusmaa maalilist ja väljakutseid pakkuvat maastikku. Kolme nädala jooksul võitlevad ratturid ilmastiku ja üksteise vastu, et võita ihaldatud kollane rattasärk. Sel aastal hakkavad rattad pöörlema 29. juunil ja peatuvad 21. juulil.

Lahtised meistrivõistlused (golf)

Järjekordne kindel klassika ja kambast vanim. British Openi nime kandvad lahtised meistrivõistlused on golfi kõige prestiižsemad suurvõistlused, mille juured ulatuvad tagasi 1860. aastasse. Turniir, mida mängitakse maailma tuntuimatel väljakutel, on oskuste, strateegia ja meelekindluse demonstratsioon. Golfimängijad navigeerivad tuulistel fairway’del ja looklevatel griinidel, konkureerides hingematvate rannikumaastike taustal Claret Jug’i trofee nimel. Tänavu algavad lahtised meistrivõistlused 18. juunil ja lõpevad 24. juunil. Tegemist on 152. meistrivõistlusega, kus üks õnnelik proff teenib 150 000 naela auhinnaraha.Sel suvel toimub tõepoolest palju põnevaid spordisündmusi, mis toovad Euroopa rahvaid nendel rasketel aegadel üksteisele lähemale. Lisateabe saamiseks külasta meie spordiuudiste rubriiki.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!