Infrapuna soojuskiirgur tuppa

Uuenduslikumate ja keskkonnasõbralikumate küttetehnoloogiate arenedes on paljude jaoks suurepäraseks lahenduseks saanud muretseda infrapuna soojuskiirgur tuppa, sest see on üks tõhusamaid ja keskkonnasõbralikumaid soojustamise viise. Infrapuna kiirgur on suurepärane viis oma kodu soojendamiseks. Paljud tarbijad on energiatõhususe saavutamise nimel vahetanud välja kogu oma keskküttesüsteemi ja nii on Airvitamin veebilehel müüdavad soojuskiirgurid muutunud järjest populaarsemaks.

Kuidas infrapunasoojendi töötab?

Infrapuna soojuskiirgurite kiired on nähtamatud, kuid inimene tajub neid soojusena. Infrapunasoojendi kuumalained kanduvad otse inimese kehasse ning ruumis olevatesse muudesse tahketesse ja vedelatesse materjalidesse. Infrapuna soojuskiirgur ei vaja õhku soojuse transportimiseks, nagu see on teiste küttesüsteemide puhul. Ruumis olevad tahked ja vedelad kehad neelavad soojuskiirgust ja kiirgavad seda ise uuesti.

Kiirgusvahetus toimub soojuse eraldumise kaudu, nii et infrapuna küttekeha soojendab kõik ruumis olevad kehad ühtlaselt. Samal ajal liigub ruumis olev õhk üle kuumutatud kehade ja soojendab ennast ilma selleks lisaenergiat tarbimata.

Infrapuna soojuskiirgur on enamat kui terrassisoojendi

Tuues endale soojuskiirgur tuppa peaks sinu maja olema hästi soojusisoleeritud. See aitab sul infrapunaküttest kindlasti parimat kasu saada. Kui sinu soojusisolatsioon on halb, vajad parima sihttemperatuuri saavutamiseks suuremat Airvitamin soojuskiirgurit. Kuna infrapunalaineid neelavad kõik tahked esemed (mööbel, seinad, põrandad), kiirgavad need ka soojust tagasi tuppa. Seega, mida parem on sinu soojusisolatsioon, seda paremini ruum soojust hoiab.


Olenemata sellest, kas asendad oma praeguse süsteemi või lisad lihtsalt selle toetamiseks uue, on paigaldatud infrapunalampide õige arvu ja võimsuse tagamine ülioluline, et need ruumis toimiksid.

Kui palju infrapuna soojuskiirgur tuppa soetamisel energiat kulub?

Juba ainuüksi säästmise eesmärgil tasub infrapuna soojuskiirgur tuppa tuua, sest see kasutab kuni 60% vähem energiat, mis tähendab, et aja jooksul säästad oma elektriarvetelt. Võrreldes teiste elektriküttesüsteemidega on infrapunasoojendil palju väiksem energiavajadus, kuna see soojendab tahkete objektide pinda, kasutades kuuma õhu ringlemise asemel infrapunaenergiat.

Täiendavad eelised kodus soojuskiirguri kasutamisel

Lähed üle puhtale elektriallikale. Kuigi gaas ja nafta on energiaühiku kohta odavamad, loobutakse neist energiaallikatest järk-järgult, kuna need ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlikud ja neil on tohutu süsiniku jalajälg. 

Infrapunasoojendit kasutatakse ainult vajaduse korral vajalikus ruumis ja vajaliku aja jooksul. Nii et erinevalt näiteks gaasikeskküttest, kus on vaja kütta kogu maja isegi siis, kui kasutatakse ainult ühte tuba, saab infrapunakütte programmeerida töötama ainult seal ja siis, kui seda vajatakse. See tähendab, et küttekulud on oluliselt väiksemad kui muude kodukütte tüüpide puhul.

Erinevatelt ruumi õhu kaudu soojendavatest küttesüsteemidest ei kuivata infrapunakiirguse kasutamine ruumi siseõhku. Seega ei pea sa vajaliku õhuniiskuse taastamiseks kunagi mõtlema sellele, milline õhuniisutaja endale soetada. 

Kas infrapuna soojendi sobib koduseks kasutamiseks?

Infrapunakütet on tööstuses ja kaubanduses laialdaselt kasutatud juba üle poole sajandi alates hetkest, mil infrapunaküttetehnoloogia hakkas asendama söeküttel töötavaid katlaid soojusallikana. Sellest ajast alates on infrapunakiirgust tavaliselt kasutatud suurtes ruumides, näiteks tehastes ja ladudes, kus konvektsioonküte ei oleks tõhus.

Kui kasutad esmast küttesüsteemi, aga vajad ruumis täiendavat soojust on oluline, et omaksid infot selle kohta, kui palju küttekehasid vajad, millise võimsusega ja kus on parim koht nende paigaldamiseks. Infrapunalampe on mitme erineva kuju ja suurusega ning saadaval on palju erinevaid soojuskiirgurite disaine, mis sobivad igasse ruumi iga stiilieelistusega.

Tuues soojuskiirgur tuppa ei näe see ainult hea ja stiilne välja, vaid on ka tõhus ja palju keskkonnasõbralikum ning loodud sinu konkreetsete vajaduste rahuldamiseks.