Taas antakse välja Vest-Agderi stipendium

Lääne-Viru sõprusmaakond Vest-Agder Norrast annab üheteistkümnendat korda välja 25 000 Norra krooni ehk 2500 euro suuruse stipendiumi Lääne-Virumaal tegutsevale kunstnikule või kultuuritegelasele.

Varem korraldas stipendiumi väljaandmist maavalitsus, mille likvideerimise järel võttis Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) mitmed ülesanded enda kanda, nii ka stipendiumi konkursi läbiviimise.

„Eelmine aasta jäi vahele,“ tõdes VIROL-i tegevdirektor Sven Hõbemägi. „Oleme tegelenud sõprussuhete edasiarendamisega ning käisime ka Vest-Agderis külas. Nad on nõus läbi VIROL-i seda toetust edasi andma,“ rõõmustas Hõbemägi.

Ta märkis, et sõprusmaakond ise kindlaid nõudeid paika ei pannud. „Nende joaks on oluline, et stipendiumi väljaandmine sel aastal jätkuks. Valdkond jääb samaks – kunst ja kultuur. Muus osas andsid nad meile vabad käed,“ rääkis Hõbemägi, täpsustades, et esitatud kandidaatide seast valib stipendiaadid välja VIROL-i juhatus.

Stipendiumi eesmärgiks on kaitsta ja edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas ning luua kohalikule kunstnikule või kultuuritegelasele võimalus areneda.

„Ennekõike ootamegi, et toetuse saaja ennast selle abil arendaks – kunstnik näiteks liikudes edasi läbi uue näituse korraldamise, muusik mõnel koolitusel end täiendades,“ selgitas Sven Hõbemägi, lisades, et stipendium jaguneb kuni kahe kandidaadi vahel.

Hõbemägi sõnul on varasemalt stipendiumi saanud ligi 20 tublit maakonna inimest, teiste hulgas näiteks kunstnik Priit Verlin, muusik Reigo Tamm, tantsija ja balletiõpetaja Mehis Saaber.

VIROL ootab vabas vormis taotlusi märgusõnaga „Vest-Agderi kunstistipendium“ 12. septembri kella 12-ks elektrooniliselt aadressil virol@virol.ee või postiaadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere.

Stipendiumitaotlus peab sisaldama kunstniku või kultuuritegelase isikuandmeid (sh pangakonto numbrit), loetelu 2018. aasta tähtsamatest töödest-projektidest ja kirjeldust stipendiumi kasutamise kohta. Taotlus peab olema vormistatud eesti ja inglise keeles.

Liisi Kanna

Vest-Agderi vapp.

Allikas: VIROL