Taas jagatakse Vest-Agderi stipendiumi

Lääne-Viru sõprusmaakond Vest-Agder Norrast annab kaheteistkümnendat korda välja 25 000 Norra krooni (2500 euro) suuruse stipendiumi Lääne-Virumaal tegutsevale kunstnikule või kultuuritegelasele.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on stipendiumi eesmärgiks edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas ning luua kohalikule kunstnikule või kultuuritegelasele võimalus areneda. „See on üks osa ka VIROL-i ja Vest-Agderi maakonna koostööst, mis sai üle vaadatud ja kahe maakonna poolt uuesti kinnitatud eelmise aasta lõpus,“ rääkis Hõbemägi.

Stipendium võib jaguneda mitme kandidaadi vahel. Taotlus peab sisaldama kunstniku või kultuuritegelase isikuandmeid (sh pangakonto numbrit), loetelu 2019. aasta tähtsamatest töödest-projektidest ja kirjeldust stipendiumi kasutamise kohta. Taotlus peab olema vormistatud eesti ja inglise keeles.

VIROL ootab vabas vormis taotlusi märgusõnaga „Vest-Agderi kunstistipendium“ 30. novembril kella 17-ks elektrooniliselt aadressil virol@virol.ee või postiaadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere.

Omavalitsusliidu moodustatud komisjon valib esitatud kandidaatide seast vähemalt ühe inimese ning annab kandidaadi andmed edasi koostööpartneritele Norras. Seekordne otsus tehakse teatavaks detsembris.

Kuulutaja

2019. aasta stipendium läks jagamisele muusikute Anni Rikkeri ja Toomas Rannu vahel. Vasakult VIROL-i juhatuse esimees Einar Vallbaum, Vest-Agderi maakonna esindaja Terje Damman, laureaadid Rannu ja Rikker ning VIROL-i tegevdirektor Sven Hõbemägi. Foto: Martin Piir