Taavi Petersonil tuleb suvel suur tuur ansambliga Ruja

RUJA

“Eesti otsib superstaari” saates osalenud Taavi Peterson unistas lapsepõlves saada ehitajaks. Ta on laulnud väiksest peale, kuid tõsisem huvi selle tegevuse vastu tekkis tal alles 16aastaselt. Saatesse „Eesti otsib superstaari“ sattus ta aga juhuslikult.

 

Hillar Kohv

 

Taavi Peterson, kelleks unistasite saada lapsepõlves?

Sündisin 1987. aastal Tartus. Lapsena tahtsin saada ehitajaks, sest olin kõva onniehitaja. Õppisin Tartu Karlova Gümnaasiumis muusikakallakuga klassis, hiljem klassikalist laulu Tartu Elleri muusikakoolis ja lõpuks veel Tallinna Teeninduskoolis kokaerialal.

 

Kui noorelt tekkis teil huvi laulmise vastu ning milline oli esimene laul, mis avalikult mõnes raadiojaamas kõlas?

Huvi laulmise vastu tekkis hilja, alles 16aastaselt. Laulnud olen aga väiksest peale, põhiliselt kooris. Esimene bänd, mida keskkoolis tegime, kandis nime Plii, olin siis veel puhtalt kitarrist ja lookirjutaja. Minu esimene lugu raadios oli aga vist 2004. aastal – „Polaarpäeva päike“ („Sun at Polar Day“).

 

Millal ja kuidas tekkis huvi osaleda saates „Eesti otsib superstaari“?

Sattusin sinna puhtjuhuslikult, kellegi soovitusel. Läks tõesti üllatavalt hästi, mul polnud kõrgeid lootusi. Eelvooru esimest ettelaulmist meenutades sain jaa-sõna Reinult ja Heidylt. Rein lubas mulle kirjutada loo ja Heidy lubas selle Raadio 2s mängima panna.

Samal ajal, kui finaalis olime, toimus ka kurikuulus pronksiöö mäss. Ööl, kui käis mäss ja me sellest veel päris teadlikud ei olnud, tekkis mu võitluskaaslasel Rivol kindel plaan minna söögiplatsile ja sealt paar burksi võtta. Laiskusest tingituna ma temaga kaasa ei läinud, kuid Rivo kahetses minekut hiljem väga.

 

Teil on oma ansambel.

Ansambleid on mul tegelikult mitu. Taavi Peterson & Üdi, Peacemaker, The Doors tributeband, Texas Radio and The Big Beat. Lisaks Ruja muusikat käsitlev Taavi Peterson & Legendaarsed Sõbrad. Kui kõiki liikmeid loetlema hakata, läheb päike enne looja.

 

Kas olete ka mõne plaadi välja andnud ning kas uusi laule viimasel ajal salvestanud?

Minu loomingu bändil Üdi on ilmunud kaks plaati: esimene 2009 ja teine 2012. Just valmis ka uus video loole „Heart of Pacific“. Hetkel lindistame Tajo Kadajasega plaati „Lugusid Eesti Rocki Sünnist“, mis kätkeb endas Eesti 60ndate biitmuusika parimaid palu.

 

Huvialad?

Rändamine, reisimine, kokkamine, rattaga sõitmine, ehitamine, puutöö, taimede kasvatamine jne… Igasugu lihtsad asjad.

 

Millist muusikat ise kuulate?

Kuulan igasugust head muusikat, olenemata stiilist. Tähtsal kohal on minu jaoks sõnad. Enne 2007. aastat kuulasin viis aastat ainult 60.-80. aastate Eesti ja välismaa rokkmuusikat, eriti süüvisin Ameerika 60ndate lõpu muusikasse. Jimi Hendrix, The Doors, The Who, Jefferson Airplane ja ka teised vähem tuntud bändid moodustasid mu ideaalmaailma ja on siiani väga tähtsal kohal mu elus.

 

Milliseid ameteid olete pidanud?

Olen paar korda töötanud puidutsehhis ja nädala Austraalias krevetifarmis, kuid sellega mu lepingulised töökogemused kahjuks ka piirduvad. Viimased aastad olen muusikategemisest ära elanud, aga ega see kerge ole. Tuleb olla iseenda mänedžer, pidevalt ette mõelda, suhelda ja otsida esinemisi. Ma ei saa sinna midagi parata – isegi kui pean nädala ilma kontserti andmata kodus passima, muutun juba päris närviliseks. Vanasti laadisin end maha sõpradega või üksipäini väljas käies, kuid see on vale tee.

 

Teie perekond ja lapsed?

Mõlemad on olemas!

 

Mida põnevat meenutaksite eelmisest ja käesolevast aastast siiani?

Nädala sees veedan põhilise aja oma pisitütrega, kes sai 28. mail kaheaastaseks. Teda on lõpmata pull arenemas jälgida ja ise seda kõike kaasa teha. Kui ikka kolm päeva kodust ära olen, hakkan tundma, kui väga on võimalik kedagi igatseda.

 

Millised on teie plaanid?

See suvi tuleb hirmus töine. Enim aega nõuab muidugi suur tuur koos Ruja legendaarsete muusikutega juuli teises pooles. Samuti teeme tuuri koos Tajo Kadjasega kavaga „Lugusid Eesti Rocki Sünnist“ ja kindel on ka Soom-minek The Doorsi tribuudiga. Soov on osta Laitsesse krunt ja ehitada saunamaja.

 

Kas teil on midagi ka südamel, mida sooviksite ära öelda?

Eks ikka on, sõnum on mu lauludes.