Täna algab maailmasõda või saabub maailmalõpp?

p0125rlc

Kui käesoleva nädala jooksul pole mingit ülemaailmset katastroofi veel juhtunud, siis tänase päeva suhtes ei saa nii kindel enam olla. Igatahes on Portugali ettekuulutaja Horacio Villegas veendunud, et hiljemalt täna puhkeb kolmas maailmasõda. Ka Ukraina astroloog Vlad Ross on tänast päeva pidanud viimaste aegade kõige ohtlikumaks. Pealegi on reede ja kolmeteistkümnes. Kõigele lisaks külastas täna sada aastat tagasi üht Portugali külakest Neitsi Maarja.

Selgeltnägija ja end Jumala saadikuks pidav Horacio Villegas väitis juba septembrikuus, et kolmas maailmasõda algab hiljemalt 13. oktoobril 2017. Sõda läheb lahti tema sõnutsi siis, kui Ameerika Ühendriigid otsustavad rünnata üht maailma riiki, milleks on kõige tõenäolisemalt Süüria.

Kõige kriitilisem päev olevatki täna, sest just sada aastat tagasi, 13. oktoobril 1917. aastal olevat Neitsi Maarja külastanud Fátima külakest Portugalis, et hoiatada inimesi uue suure sõja eest. Meenutagem, et tollal oli Esimene maailmasõda lõppemas. Muide, Vatikani paavstiriik on tunnistanud Neitsi Maarja ilmumised Fátimas ehtsateks. Jumalaema olevat seda paika külastanud 1917. aastal koguni kuuel korral, iga kord 13. kuupäeval – alates 13. maist kuni 13. oktoobrini.

Villegase mõni ettekuulutus on muide ka täide läinud. Näiteks ennustas ta juba 2015. aastal, et USA presidendiks valitakse Donald Trump. Ta lisas tollal, et Trumpist saab illuminaatide kuningas, kes vallandab suure rahvusvahelise sõja. Samas olgu märgitud, et Villegas lubas kolmanda maailmasõja algust juba tänavu 13. maiks, kuid kuna siis midagi ei juhtunud, siis nihutas ta ohtliku päeva tänaseks.

Villegas on kinnitanud, et oma ennustuses tänase päeva kohta on ta kasutanud maailma ühe tuntuma ettekuulutaja Nostradamuse andmeid, millest ta on välja lugenud, et kui Süüria presidenti Bashar al-Assadi hakatakse pommitama ja ta tapetakse, siis on maailm hirmsa huku lävel.

Villegase sõnutsi lõpeb uus sõjaline konflikt igal juhul tuumasõjaga. „Ma olen näinud, kuidas inimesed jooksevad ja püüavad varjuda taevast alla sadavate tulekerade eest,” on ta rääkinud. „Need sümboliseerivad tuumarakette, mis hakkavad pommitama kogu maailma.”

Ka astroloog Vlad Ross on pidanud tänast päeva meie planeedi jaoks kõige ohtlikumaks. Ta rääkis sel kevadel ajakirjandusele: „Ma olen alati peljanud reedet ja kolmeteistkümnendat. Kristlased on seda kuupäeva sajandeid kartnud. Jeesus löödi risti reedel ja 13. kuupäeval. Reedel, 13. oktoobril 1307 saatis Prantsuse kuningas Philippe Ilus laiali Templirüütlite ordu. Täna võib saabuda maailmalõpp. Küll mitte kogu planeedil, vaid mingil osal sellest, näiteks läänepoolkeral.”

Rossi kinnitusel pidi täna või ööl vastu tänast Maast ohtlikult lähedalt mööduma jalgpalliväljakusuurune asteroid 2012 TC4. Seetõttu olevat tänane päev käesoleva aasta kõige ohtlikum. „Annaks Jumal, et ei see ega järgmised asteroidid Maale ei prantsata,“ on Ross arutlenud, „sest siis muutuks olukord vägagi kriitiliseks.“

Kuna NASA spetsialistid väitsid, et asteroid 2012 TC4 Maad ei ohusta, siis muutis ka Ross paar kuud tagasi oma ennustusi ja väitis, et enne 2029. aastat ei ohusta Maad siiski miski. Rossi teatel on järgmiseks ohupäevaks reede, 13. oktoober 2029, mil Maad ähvardab asteroid Apophis.

Lõpetuseks võib mainida, et aegade vältel on paljud inimesed julgenud välja kuulutada kuupäevi, mil nende arvates peaks maailm otsa saama. Ükski nendest ettekuulutustest pole siiski täide läinud.

Esimene teadaolev maailmalõpu kuulutamine on pärit Assüüriast 3. aastatuhandest enne Kristust ning see ennustus on kirja pandud savitahvlile. Ka Vana-Roomas kardeti mitmel juhul – näiteks aastatel 634 eKr ja 389 eKr – Rooma linna ja seeläbi ka kogu tsivilisatsiooni hävimist.

Sajad inimesed on välja pakkunud maailmalõpu kuupäeva. Nii pidi Dorothy Martini arvutuste järgi maailmalõpp saabuma 1954. aastal, Pat Robertsoni veendumuse kohaselt aga 1982. aastal. Elizabeth Care Prophet kuulutas lõppu 1990. ning korealane Lee Jang Rim 1992. aastaks, Ugandast pärit Credonia Mwerinde aga teadis, et maailmalõpu kuupäev jääb uue millenniumi algusesse.

Viimati pidi maailmalõpp saabuma tänavu 23. septembril, aga seegi ennustus polnud õige. Kui tänane päev õnnestub üle elada, siis järgmise ettekuulutatud maailmalõpuni polegi enam palju aega, sest ennustuste kohaselt leiab see aset juba 21. oktoobril, kui Maaga peaks kokku põrkama salapärane planeet Nibiru. Seda on ettekuulutajate kõrval väitnud ka poliitikud, nagu näiteks Brasiilia senaator Telmário Mota.

Allan Espenberg