Andke teada kuldpulmapaaridest

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) koostöös Rakvere kristlike kogudustega korraldab vastuvõtu Lääne-Virumaa kuldpulmapaaridele ja kutsub üles teavitama inimestest, kel täitunud või täitumas tänavu 50 abieluaastat. Samuti oodatakse sündmusele paare, kellel on sel aastal viie aastase sammuga (55, 60, 65 jne) kuldpulmadele järgnevad pulma-aastapäevad.

VIROL-i tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on pereväärtused ja nende hoidmine meie ühiskonnas äärmiselt olulised, eriti sellistes rasketes oludes, kus hetkel riigi ja inimestena oleme. „Meie austusväärsed abielupaarid vajavad erilist tähelepanu just nüüd, keerulistel aegadel. Nemad on näidanud üles hoolivust, üksteisemõistmist ning armastust igasugustel aegadel ja seda juba üle poole sajandi,“ lausus Hõbemägi.

Rakvere Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen usub, et peagi kümne aastaseks saav traditsioon on just sel aastal äärmiselt oluline. „On ju eakad pidanud praeguses kriisis tundma erakordset survet ning meie soovime anda oma parimat, et septembri algul võiksime neile pidulikkuse ja avali rõõmuga öelda suur-suur tänu pikaajalise abielu eest. Nende ühine teekond on just praegustes segadusttekitavates aegades äärmiselt vajalik eeskuju. On ju tugevad pered olnud kõige paremaks turvapaigaks meid ümbritseva turbulentsi keskel. Väärikad abielupaarid kehastavad seda parimal moel,“ sõnas Karmeli koguduse pastor.

Kõik on oodatud austamisüritusele kirja panema oma tänavu väärikat pulma-aastapäeva tähistavaid vanemaid, vanavanemaid või teisi lähedasi, andes nendest paaridest teada hiljemalt 5. augustiks e-posti aadressil ingrid.parnamae@virol.ee või telefonil 53040823. Esialgsete plaanide kohaselt leiab austamisüritus aset 4. septembril kell 13 Rakvere Kolmainu kirikus.

Kuulutaja